Hoffenheim: Demba Ba megbukott az orvosi vizsgálaton a Stoke-nál

2011.01.16. 20:48
Címkék
Váratlan csalódás érte a hétvégén a TSG Hoffenheim vezetőségét: az angol Premier League-ben szereplő Stoke City visszalépett Demba Ba megvásárlásától, miután a szenegáli csatár megbukott az Angliában elvégzett orvosi vizsgálaton.

A német és az angol klub korábban már minden részletben – így a vételárban is – megegyezett egymással, illetve a játékossal. Ezek után a teszt eredménye hideg zuhanyként érte a Hoffenheim illetékeseit. Ba eladásából ugyanis kétszámjegyű milliós bevételre számítottak, elsősorban is az egyesület mecénása, Dietmar Hopp a jelek szerint anyagi gondokkal küzd; a német sajtó úgy tudja, ez állhat annak a húzásának a hátterében is, amellyel Ralf Rangnick edző megkérdezése és tudta nélkül még decemberben „túladott" a középpályás Luiz Gustavón. Hírek szerint a Bayern München 15 millió eurót fizetett a brazil játékosért. Erre a háta mögött kötött üzletre hivatkozva Rangnick január 2-án távozott a klubtól.

Az (előző) edző és a menedzser viszálya a jelek szerint nem tett jót a Hoffenheimnek, amely az egy évvel ezelőtt mutatott játékhoz képest csak vergődik. A kékmezes gárda szereplését szombaton sem kísérte szerencse: 2–1-es vereségével mindhárom pontot Brémában hagyta (1–2), s ezzel sorrendben az ötödik bajnoki mérkőzésén nem tudott nyerni. Az utolsó győzelmet tavaly november 20-án Frankfurtban aratta a csapat (4–0 az Eintracht ellen), azóta folyamatosan csúszik egyre lejjebb a tabellán.

A szerény kilencedik helyezés józan értékelésre késztette a január elején kinevezett új edzőt is. Marco Pezzaiuoli az ARD televíziónak nyilatkozva arról beszélt, hogy a cél a bentmaradás kiharcolása lesz.



Az (előző) edző és a menedzser viszálya a jelek szerint nem tett jót a Hoffenheimnek, amely az egy évvel ezelőtt mutatott játékhoz képest csak vergődik. A kékmezes gárda szereplését szombaton sem kísérte szerencse: 2–1-es vereségével mindhárom pontot Brémában hagyta (1–2), s ezzel sorrendben az ötödik bajnoki mérkőzésén nem tudott nyerni. Az utolsó győzelmet tavaly november 20-án Frankfurtban aratta a csapat (4–0 az Eintracht ellen), azóta folyamatosan csúszik egyre lejjebb a tabellán.

A szerény kilencedik helyezés józan értékelésre késztette a január elején kinevezett új edzőt is. Marco Pezzaiuoli az ARD televíziónak nyilatkozva arról beszélt, hogy a cél a bentmaradás kiharcolása lesz.

Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
11 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
19 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
23 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
26 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
39 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
39 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
48 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik