Két pont előnnyel vezeti a Dinamo Kijev labdarúgócsapata az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot a 14. forduló után. A fővárosiak 6–1-re lemosták a Zorját (már 26 perc után 3–0-ra vezettek), míg az ősz egyik nagy rangadóján a Metaliszt Harkiv nagy meglepetésre legyőzte a Donbasz Arenában a Sahtart.
A Metaliszt Cristian Villagra góljával közvetlenül a szünet előtt szerzett vezetést, majd az 54. percben Marco Torsiglieri révén növelte előnyét. Maradt még egy gól és egy kiállítás: Henrik Mkitarjan a 60. percben szépített, a Metalisztból Papa Gueye a 82. percben piros lapot kapott, de a tíz emberre fogyatkozó harkiviak megtartották előnyüket. A veretlenségét elbukó Sahtar április óta először vesztett otthon bajnokit! A Premjer-ligában már csak a Dinamo Kijev és a Metaliszt veretlen.
| 14. FORDULÓ | |
| Sahtar Doneck–Metaliszt Harkiv | 1–2 |
| Vorszkla–Tavrija | 3–2 |
| Dinamo Kijev–Zorja | 6–1 |
| Az élcsoport: 1. Dinamo Kijev 36 pont, 2. Metaliszt Harkiv 34, 3. Sahtar Doneck 33, 4. Arszenal Kijev 23, 5. Dnipro 21 | |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







