Belgium: kupagyőzelemmel feledtette a bajnoki kudarcot a Standard

2011.05.21. 22:39
Címkék
A Genk ellen 1–1-re végződött bajnoki – amelyen Tőzsér Dániel gólpasszt jegyzett – után ezüstérmet szerző Standard Liege a Belga Kupa fináléjában 2–0-ra legyőzte a Westerlót, ezzel története során hatodik alkalommal hódította el a trófeát.

A Brüsszelben játszott finálé 34. percében Steven Defour átadását a szenegáli Pape Abdou Camara váltotta gólra, ezzel megszerezte a vezetést csapatának. A találkozó a 61. percben dőlt el, amikor a Westerlo bosnyák védője, Adnan Mravac a saját kapujába talált, ezzel kialakította a 2–0-s végeredményt.

A Standard Liege 1993 óta először hódította el a kupát – azóta háromszor is fináléba került (1999, 2000, 2007), győzni azonban egyszer sem tudott. A liege-i gárdánál csak két csapat, az Anderlecht (9) és az FC Bruges (10) nyerte meg többször a sorozatot.

 

BELGA KUPA
DÖNTŐ
Standard Liege–Westerlo 2–0

 

Legfrissebb hírek

Először esett három gól az első „taktikai reklámszünet” előtt ezen a vb-n

Foci vb 2026
1 perce

Jérémy Doku helyett Saelemaekers kezd a belgáknál Irán ellen

Foci vb 2026
3 perce

Nyíltvízi úszó ob: Sárkány Zalán triplázott

Úszás
7 perce

Yamal és Oyarzabal 24 perc alatt lerendezte Szaúd-Arábiát, könnyedén nyertek a spanyolok

Foci vb 2026
21 perce

Végeredmény: Spanyolország–Szaúd-Arábia 4–0

Foci vb 2026
30 perce

Koszovó legyőzése után elődöntőt játszik a női röplabda-válogatott

Röplabda
34 perce

Asztalitenisz: német és román győzelem a kolozsvári U21-es Eb-n

Utánpótlássport
52 perce

Yamal betalált, Oyarzabal duplázott, (ön)gólvideók a spanyolok meccséről

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik