Büntetés: három évre felfüggesztett börtön a rendbontó szurkolóknak

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.05.13. 20:42
Címkék
Kilencen nyolc-nyolc, míg ketten hat-hat hónap börtönbüntetést kaptak három évre felfüggesztve szlovák és cseh garázda szurkolók, akik Borsod-Abaúj-Zemplén megyében randalíroztak, miközben épp egy focimeccsre tartottak.

„Az ítéletet tudomásul vették, az ítélet jogerős" – mondta Szabó József, a Borsod megyei bíróság szóvivője csütörtökön a távirati irodának, hozzátéve: a tizenegy futballszurkolót - tíz szlovák, egy cseh - gyorsított eljárásban állították bíróság elé. Mivel az encsi bíróság épületében nem volt ekkora tanácsterem, ezért a művelődési házban folytatták le az eljárást.

Szabó József korábban a távirati irodának azt mondta: egyesével, tolmács segítségével hallgatták meg a vádlottakat. Tanúkat is idéztek, emiatt az estig elhúzódott az ítéletek meghozatala és kihirdetése.

A történet előzménye az volt, hogy kedden több mint száz külföldi állampolgárt állítottak elő a magyar rendőrök, miután egy kelet-szlovákiai futballmeccsre tartó szurkolói csapat a reggeli órákban Borsod-Abaúj-Zemplénben randalírozott, a 111 szurkoló közül tizenegyet vettek bűnügyi őrizetbe.

A Nagymihályon (Mihalovcén) tartandó szlovákiai futball kupadöntőre a Pozsonyból Magyarországon keresztül utazó futballhuligánok kedd reggel előbb az M30-as autópálya hejőkeresztúri pihenőjében, majd a forrói benzinkútnál randalíroztak. A rendőrség a futballhuligánok megfékezésére nagy erőket vont össze, ennek köszönhetően sikerült megakadályozniuk a komolyabb rendbontást.

Az intézkedések eredményeként az encsi rendőrkapitányságra 111 főt állítottak elő, az elszámoltatások eredménye szerint a nyomozók tíz szlovák és egy cseh állampolgárt gyanúsítottak meg csoportos garázdaság elkövetésével, akiknek a rendőrség egyúttal bűnügyi őrizetbe vételét rendelte el. A csoportosan, kihívóan közösségellenes magatartást tanúsító garázdák mellett további két szlovák és egy ukrán állampolgárral szemben róttak ki az intézkedő rendőrök helyszíni bírságot.

Legfrissebb hírek

Napfény a jégen – Bodnár Zalán publicisztikája

Amerikai sportok
4 órája

Keddi sportműsor: középdöntőt játszik a magyar válogatott az U21-es kézilabda-világbajnokságon

Birkózás
5 órája

Elkezdődött a Kirsty Coventry-korszak a NOB-nál; Vladimir Radenkovics befejezné, amit félbehagyott

E-újság
5 órája

Az Atlético Madrid hiába győzte le a Botafogót, a brazil csapat és a PSG jutott tovább a klub-vb-n

Klub-vb
5 órája

Klub-vb: három meccsre eltiltották a Man. City játékosát

Klub-vb
6 órája

Kerkez megérkezett Liverpoolba, licitháború indult Bryant Mbeumóért – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
6 órája

Nyíregyházára tart a ZTE távozó védője – NS-infó

Labdarúgó NB I
6 órája

NS-diplomácia: magyar ezüst Kismartonból

Minden más foci
7 órája
Ezek is érdekelhetik