Sparta Praha: Poborskyt kirúgták

Vágólapra másolva!
2005.09.22. 17:22
Címkék
A cseh élvonalbali labdarúgó-bajnokságban szereplő Sparta Praha csapatának első keretéből kitették a harminchárom éves, százhétszeres válogatott Karel Poborskyt (képünkön).
A meglepő döntésre azután került sor, hogy a játékos, miután két mérkőzésen is a kispadon kezdett és önként lemondott csapatkapitányi tisztéségéről, egy nyilatkozatában élesen bírálta a gárda szakvezetőjét, Jaroslav Hrebiket, mondván: nem ért egyet annak módszereivel.

Ezt a cseh klub tulajdonosa rossz néven vette a futballistától, az edző védelmére kelt és azonnal kitette az első keretből a magáról megfeledkezett Poborskyt.

A középpályás, aki jelenleg is tagja a cseh válogatottnak, a nemzeti együttes érdekeit figyelembe véve továbbiakban is Spartánál készülhet, de csak az első csapattól külön, egyénileg.


A cseh csapat hat forduló után jelenleg a hatodik helyen áll az élvonalbeli bajnokságban - tíz pont gyűjtöttek, gólarányuk 7-7 -, míg a BL-ben a nyitófordulóban hazai pályán 1-1-t játszottak az Ajax-szal.
Legfrissebb hírek

Jobb később, mint soha! – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
14 perce

Csányi Sándor: Az 5/1-es szabály a klubok és a magyar futball érdekét szolgálja

Labdarúgó NB I
14 perce

Imre Bence önbizalmának jót tesz a Veszprém megkeresése, de először a Kiellel akar tárgyalni

Kézilabda
25 perce

„Előzetesen gondolkodás nélkül elfogadtuk volna az ezüstérmet” – Glemboczki Zóra a női röplabda-válogatott El-meneteléséről

Röplabda
39 perce

Guirassy duplája elég volt a Borussia Dortmundnak a nyolc közé jutáshoz

Klub-vb
2 órája

Szerdai sportműsor: Gálfi Dalma a wimbledoni 2. fordulóban játszik

Minden más foci
7 órája

Csányi Sándor: Nem zsarolás, ösztönzés a „magyarszabály”; Vogel Soma sérült, lemarad a vb-ről

E-újság
7 órája

Egy helyzetét kihasználta a Real Madrid, és kiejtette a Juventust a klub-vb nyolcaddöntőjében

Klub-vb
8 órája
Ezek is érdekelhetik