A döntő küszöbén az Oilers

I. SZ.I. SZ.
2006.05.25. 02:29
Több mint hét éve képtelen nyerni az Anaheim Edmontonban, és ha ezt az átkot a következő, magyar idő szerint péntekre virradóra rendezendő mérkőzésen sem tudja megtörni, véget ér számára a szezon. A legutóbbi meccsen igen közel került a sikerhez, de az őrült harmadik harmadban nem tudta a maga javára fordítani a meccset, amely végül 5–4-es Oilers-diadalt hozott. Az első két periódusban csupán egy edmontoni gól esett, a kaliforniaiak viszont az első két meccshez hasonlóan nem tudtak kifogni Dwayne Roloson kapuson: a kapuvasról kifelé pattant a korong, amikor pedig a ketrec üresen tátongott, a vendégjátékosnak sikerült Rolosonba lőnie. A kapus csak akkor tört meg, amikor az Oilers a harmadik harmad elején 4–0-ra elhúzott.Ekkor villámgyorsan bekapott három gólt, de társai még időben észbe kaptak, és 5–3-ra alakították az állást. A nagy hajrát nyitó Mighty Ducks Teemu Selänne révén ismét feljött egy gólra, de már nem volt ideje az egyenlítésre. Ezzel pedig 3–0-ra elhúzott az Edmonton, amely 1990-es bajnoki címe óta először juthat a Stanley-kupa döntőjébe.NHL, RÁJÁTSZÁS, 28. JÁTÉKNAP
Főcsoportdöntő, 3. mérkőzés. Nyugat
Edmonton Oilers–Anaheim Mighty Ducks 5–4 (1–0, 0–0, 4–4).
G: Petersen (13:47, R. Murray), Peca (42:19), Staios (43:35 – ee., Szamszonov, Pisani), Ch. Pronger (44:40 – ee., Spácek, Szamszonov), Pisani (54:14, Peca), ill. O’Donnell (47:15, McDonald, Marchant), Selänne (49:13, Penner, Visnyevszkij; 58:15, S. Niedermayer), Kunitz (51:15, Getzlaf, Lupul). K: Roloson 34 védés/38 lövés, ill. Brizgaljov 17/22
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0