Jó úton járnak

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.06.07. 23:42
Címkék
Dara Eszter duplázott a zágrábi nemzetközi versenyen vasárnap: 50 méter pillangón és 100 méter gyorson is aranyérmet szerzett, utóbbi távon egyéni csúccsal. Szintén élete legjobbját úszta 400 méter gyorson Bernek Péter. Cseh László 200 méter pillangón végzett az első helyen.

Az időjárás továbbra sem fogadta kegyeibe az úszókat a zágrábi nemzetközi versenyen, ennek ellenére a Kőbánya SC hat aranyéremmel teljesítette a vasárnapi számokat. Dara Eszter 50 méter pillangón csapott elsőként (27.24) a célba, s győzött 100 méter gyorson is – 55.90-es ideje ráadásul élete legjobbja.

„Ez már igazán jónak mondható teljesítmény volt Eszter-től – értékelt Turi György edző. – Rég nem versenyeztünk ötvenméteres medencében, ezt is szokni kell, s hogy mennyire így van, mutatják az eredmények. A szombat után a vasárnapi versenyek már mindenkinek jobban sikerültek.”

Bernek Péternek különösen, hiszen 400 méter gyorson hatalmas egyéni csúccsal győzött (3:52.93). Ezen a távon csak a délelőtti előfutamok során állt rajtkőre Cseh László – s bár akkor a legjobb időt érte el, a fináléban már nem indult el Peking háromszoros ezüstérmese. Ott volt viszont a 200 méteres pillangó döntőjében, s ha már ott volt, meg is nyerte (1:57.53).

„Végre igazán férfias és vállalható produkciókat láttam a fiúktól is. Peti négyszáz méter gyorson elért ideje korosztályos országos csúcs, és Laci kétszáz méter pillangója is rendben volt. Igazán színvonalas verseny volt a zágrábi, de az eredményekből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Persze tanulunk belőlük, mindannyian tudjuk, miben kell még javulnunk. Maradjunk annyiban, hogy alakul” – összegzett a Kőbánya SC vezetőedzője.

A klub versenyzői közül Kádas Vivien 400 méter gyorson (4:17.00), Pulai Bence 200 méter mellen (2:20.18) szerzett aranyérmet.

Legfrissebb hírek

Saját magán kívül a Rangersön és a Sahtaron múlhat, hogy egyenes ági BL-főtáblás lesz-e a Ferencváros

Bajnokok Ligája
20 perce

Swiatek elárulta, miért választotta Nadal egykori edzőjét

Tenisz
22 perce

Ismert sportsman és emberbarát Brüll Alfréd – magyar mecénások, 2. rész

Képes Sport
53 perce

NBA: Wembanyama és Curry kapta a legtöbb voksot, ők a sajtó kedvencei

Amerikai sportok
1 órája

London Marathon: nem indul az olimpiai és világbajnok Jepchirchir

Atlétika
1 órája

Vízilabda: újabb rangadót nyert a Szeged az ifjúsági bajnokságban

Utánpótlássport
1 órája

Kylian Mbappé: Számomra a Real Madridban futballozni Isten ajándéka

Spanyol labdarúgás
1 órája

Újra élre állhat a Ferencváros – ugyanúgy, mint tavaly ilyenkor

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik