1. HOGYAN ALAKUL A PÁRHARCUK A DÖNTŐ SORÁN?
2. MI A MÁSIK ERŐSSÉGE ÉS GYENGÉJE?
3. MIT GONDOL AZ EGER ÁLTAL JÁTSZOTT TELJES ZÓNÁRÓL?
4. GERENDÁS GYÖRGY HIÁNYA MENNYIBEN BEFOLYÁSOLJA A MÉRKŐZÉS KIMENETELÉT?
5. ELDŐL PÉNTEKEN A BAJNOKI CÍM SORSA?
DECKER ÁDÁM
1. Tíz negyedet játszottunk le, mire Gábor először betalált. Kiegyenlített a párharcunk, ahogy az egész döntő is az. Nincsenek nagy különbségek, a napi forma dönt. Ami a két segédjét illeti: Tóth Márton nem center, de amikor Gábor éppen pihen vagy Vörös Viktor nincs benn, jól oldja meg a feladatot középen. Mozgékony, legutóbb is szép befordulásból talált be. Csütörtök hajnal négyig nem tudtam elaludni, izzadtam, forgolódtam az ágyban. Már nagyon mennék a meccsre, tépném szét Kicsit, aztán persze bocsánatot kérnék. Amikor a második meccsen egy perc után leszaggattam róla a nadrágot, mondta is, hogy „eddig tartott a barátság”. Pedig akkor is fejeztem be vérző szájjal tréninget, amikor egy csapatban játszottunk. Aztán persze ő vitt a kórházba.
2. Nemcsak a Vasas, hanem talán a világ legjobb centere is. Sajnáltam, amikor tavaly nyáron eligazolt Egerből. Elveszítettem egy barátot, elveszítettünk egy remek játékost, és már akkor tudtam, hogy sokkal nehezebb rájátszás vár rám. Olyan, mint egy atombomba. Ha nem hatástalanítod teljesen, nem figyelsz rá végig, hatalmasat robban. Muszáj végig koncentrálni, mert egy lefordulás, és véged. Volt egy évem, hogy fizikailag felkészüljek rá, de nem könnyű – ő az egyik legerősebb játékos itthon.
3. Az MK-döntőben szorosan védekeztünk. Nem Gábor miatt találtuk ki a teljes zónát, hanem mert hátulról többen is olyan ügyesen indulnak be, hogy muszáj úgy helyezkednünk, hogy adott esetben be tudjunk segíteni. Azzal persze, hogy középre húzódunk, több a lövési lehetőség, ami elég félelmetes helyzetet szül, ha Hosnyánszky Norbert, Varga Dani és Dénes áll fel veled szemben. Ehhez a védekezéshez kell egy olyan kapus, amilyen nekünk van. Ám néha még Szécsi Zoltán sem elég, Norbi kapufás bombagólját például a világ egyetlen kapusa sem tudta volna megfogni.
4. A rájátszásban, mérkőzés közben nem olyan vészes a hiánya, ilyenkor sok újdonságot már nem lehet kitalálni. Egyetlen dolog van, amiben észrevehető a távolléte a meccs alatt: csipetnyi fegyelmezetlenség látszik rajtunk. Ha ő van a kispadon, és a szünetben mond valamit, az olyan, mint a szentírás. Legutóbb én magam sem csináltam meg tökéletesen, amit kellett volna. A Honvéd ellen nélküle is jól játszottunk, de a Vasas azért más tészta… A felismerés azonban már fél siker, az ilyesmire lehet tudatosan készülni, márpedig folyamatosan arról beszélünk magunk között, hogy min lehetne javítani.
5. Eldől, persze, hogy eldől: az, hogy lesz-e ötödik meccs vagy sem…
KIS GÁBOR
1. Meccsről meccsre jobb formában érzem magam. Ádámmal mindig ütjük-vágjuk, osztjuk egymást, igaz, az én sikereim sokkal szemtűnőbbek – pedig ha Ádám leszerel, az is ugyanolyan siker. Nagyon kiegyensúlyozott küzdelem a miénk, hol ő, hol én vagyok a jobb. Úgy is mondhatnám, hogy vágja a fát a hátamon. Amíg egy klubban játszottunk, nagyon szerettük az egymás közti kétkapuk során gyilkolni egymást. Volt, amikor a többiek azon nevettek, hogy próbáltuk egymást arrébb rakni, közben üvöltöttünk, és nem sikerült megmozdítanunk a másikat. Az Eger három bekkje közül Binder Szabolcsnak nagyon jó a fizikuma, nehezebben mozdíható, de nem is olyan gyors. Ádám azért ideális védő, mert egy izomoszlop, aki próbál ügyeskedni is; Bundschuh Erik még fiatal, viszont tehetséges játékos.
2. Ádám nagyon erős, de próbál játszani is, nem akarja letépni a center fejét az első pillanatban – az ilyen bekkeket nevezzük hentesnek. Igyekszik olyan helyzetbe kerülni, hogy ne kaphassam meg a labdát. A gyengeségekről most nem szeretnék beszélni, remélem, a következő meccsen majd észreveszik a nézők, hogy tudom, melyek azok.
3. Utálom is őket azért, hogy ezt játsszák. Persze ez személyes dolog, a zónavédekezés egy kicsit elszürkíti a játékomat. Ilyenkor az én feladatom, hogy beálljak a kapu elé, és megpróbáljam a védőket betolni. A fórok számában is megnyilvánul a védekezések különbsége, pont a teljes zóna miatt van kevesebbet emberhátrányban az Eger. Most már előrébb járunk, tudjuk, mit kell játszani a zóna ellen.
4. Egyértelmű: ha van egy vezetőedző, aki egy éven keresztül ott ül a kispadon, meccsel, cserél, akkor hiányzik. Ezzel abszolút nem Tóth Kálmánt akarom kritizálni, ő is nagyon jó edző, de eddig Gerendás Gyuri irányította a csapatot. Zavaró, ha nincs ott – voltam már ilyen helyzetben –, és olyan is előfordult, hogy ettől függetlenül jó eredményt értünk el. A pénteki meccsig biztosan felkészíti majd a játékosokat, tehát nem lehet kifogás a hiánya.
5. Erre a kérdésre péntek este kilenc óra tájban tudok majd válaszolni, akkor térjünk rá vissza. Az egész csapat azon van, hogy eldőljön a finálé, csak így lehet értéke a szerdai sikernek. Felszabadultabban játszhatunk, ám ha ezt nem használjuk ki, ugyanott tartunk, mintha nem is vezettünk volna kettő egyre. Könnyebb lenne pénteken nyerni, mint az utolsó meccsen, ezért is akarunk győzni Egerben.