Prukner László szemlátomást roppant feldúltan nyilatkozott. Olyan szavakat használt, mint hogy felháborító, szégyenletes, megmagyarázhatatlan, majd azzal fejezte be, hogy játékosai saját magukat alázták meg.
Akkor alig húsz perccel volt túl a REAC elleni meccsen, amelyen csapata, a Kaposvári Rákóczi gólokban gazdag mérkőzésen döntetlent (3–3) ért el Rákospalotán. Illetve, az, hogy ki mit ért el, nézőpont kérdése, hiszen együttese vezetett 2–0-ra, majd 3–1-re is, így pontosabb az a megfogalmazás, hogy végül be kellett érnie a döntetlennel.
Azóta napok teltek el, ám a kaposvári vezetőedző elkeseredése jottányit sem csillapodott.
„Minden, szombat este elhangzott szavamat és mondatomat vállalom – mondta a szakember. – Rettenetes érzés, hogy ebben az idényben ez volt a harmadik mérkőzésünk, amelyen vezettünk, jobban játszottunk az ellenfélnél, mégsem hagytuk el győztesen a pályát. Ha csak az ilyen meccseket hozzuk, a dobogó közelében helyezkednénk el, és nagyon bánt, hogy vetélytársainknak ki nem kényszerített hibáinkkal sok pontot ajándékoztunk.”
Ettől persze még nem lenne indokolt a kemény jelzők használata, hiszen egy-egy rossz eredmény a játék része, ám a kaposvári vezetők úgy ítélték meg, hogy a játékosok lekezelték a már kiesett REAC-ot, mentálisan feltétlenül alulmaradtak az ellenféllel szemben. A lefújás után Illés János, a Rákóczi ügyvezető elnöke be is ment az öltözőbe, hogy elmondja a véleményét.
„Kijelentettem, hogy aki bármelyik társát hibáztatja ahelyett, hogy magában keresné a hibát, vagy a bajnokság végéig bármilyen formában a pénz szót megemlíti, ötvenezer forint büntetést kap – idézi fel a szombat estét az elnök. – Hirtelen felindulásból elkövetett döntés volt, de tartom magamat hozzá. Ezt a meccset a játékosok elkönnyelműsködték, elszórakozták, és ez ránk eddig még sohasem volt jellemző. A langyos középmezőnyben kötöttünk ki, többen belenyugodtak, hogy sem feljebb, sem lejjebb nemigen kerülhetünk, de ezt az önbecsülésünk, a klub presztízse miatt nem engedhetjük meg magunknak. Az nem érdekelne, hogy valaki a saját jövőjével és egzisztenciájával szórakozik, de itt most többről van szó. A lelátókon ilyenkor játékosmegfigyelők sora foglal helyet, és a klubnak cseppet sem közömbös, hogy kit és mennyiért tud esetleg értékesíteni, azaz a hányaveti játékkal a csapat kárt okoz a Rákóczinak.”
Az elnöknek és a vezetőedzőnek is az fáj talán a legjobban, hogy a csapatot eddig valóban nem jellemezték a botrányok, a lazsálás, ezért is volt képes minden évben olyan áron értékesíteni legjobbjait, hogy a bevétel jelentős segítséget nyújthatott a túléléshez. Illés János elmondta, azért lépett azonnal, mert nem szeretné, hogy ez a mentalitás még egyszer előfordulna, úgy érezte, az első jelnél azonnal cselekednie kell.
Zahorecz Krisztián csapatkapitány természetesen megérti a vezetők indulatait, de nem ért egyet azzal, hogy társai közül néhányan vagy többen lélekben már lezárták volna a bajnokságot.
„Sajnos nem tudom, miért nem tudtunk nyerni néhányszor nyerő állásból, ha tudnám, nyilván előrébb tartanánk – fogalmazott. – A REAC elleni meccset is hoznunk kellett volna, de ahelyett, hogy kétgólos vezetésnél, mondjuk három egynél okosan tartottuk volna a labdát, belementünk a rohanásba, amelyet a lelkes ellenfél diktált. Az utóbbi öt évben, egészen tavaszig, egyszer sem fordult elő, hogy két góllal vezettünk, és mégsem győztünk. Most sem azért történt meg, mert közömbös lett volna számunkra a három pont sorsa, hiszen nem vagyunk a saját zsebünk ellenségei. A döntetlenért járó prémiumot megkapjuk, de a helyezésért járó pénzt csak akkor vehetjük fel, ha legalább a tizedik helyen végzünk, és minél előrébb zárunk, annál nagyobb lehet az összeg. Szombaton megyünk a Vasashoz, utána fogadjuk a Honvédot, két győzelemmel még nyolcadikok is lehetünk. És higgye el mindenki, azok is akarunk lenni, s ezt a pályán be is bizonyítjuk.”
Mondhatni: nem történt semmi különös. Kisiklás, legyen az bármiféle, minden csapat éle-tében előfordulhat, az viszont tanulságos, hogy a vezetők azonnal jelezték: rossz eredményt el lehet érni, de nem mindegy annak a mikéntje. A küzdés, a győzni akarás, az összpontosítás alapkövetelmény, és lássuk be, ezek nélkül egy olyan feltételek között élő csapat, mint a Kaposvár, nem is kapaszkodhatna meg tartósan az élmezőnyben, és nem lehetne annak számottevő tagja. Ami pedig a játékosokat illeti, a sport mindig bőkezű a bizonyítási lehetőségekkel: most is lesz két remek alkalom, hogy megmutassák, a rákospalotai teljesítmény tényleg nem volt több egyszeri kisiklásnál.