Ismét bajnok a Kométa

JUTASI RÓBERTJUTASI RÓBERT
2009.05.18. 01:18

Megvan az újabb arany. Immár tizenegyedszer köszönthette bajnokságot nyerő férfi röplabdacsapatát Kaposvár, amely 1992-es első sikere óta harmadszor triplázott. A csütörtöki, kecskeméti mérkőzés után Zarka Péter edző kijelentette, vasárnap este már ünnepelni szeretnének, s ebben nyoma sem volt nagyképűségnek, hiszen az első két találkozón csupán egy játszmát tudott nyerni a kecskeméti együttes. Egyébként a múlt évben is ez a két csapat vívta a döntőt, miként az idei kupafináléban is.

Schulcz adta meg a jelet első pontjával, majd Nagy József következett. A jó kezdet (1:0) ellenére nagy hibaszázalékkal folytatta a somogyi csapat. Zarka időt kért, s bár 21-nél is együtt volt a két csapat, végül megszületett az újabb hazai részsiker (2:0). Nem így a harmadik szettben: a vendégek mindent egy lapra feltéve, hatalmas lelkesedéssel játszottak. Csala Bernát gyártotta a pontokat, melyek révén ötpontos hátrányt dolgozott le a hírös város együttese. A Kométa megfeledkezett a védekezésről, játékosai mintha már az ünneplésre gondoltak volna, és Somodi István pontja a vendégek játszmanyerését eredményezte (2:1). A negyedik szettben tovább vitte a lelkesedés Gyurkó Sándor fiait, Bagics Balázs továbbra is nagyon eredményes volt. Ekkor Kántor óriási rutinja segített, aki szinte a hátán vitte csapatát, s hárompontos hátrányt ledolgozva végül is megszületett az újabb hazai részsiker (3:1), mely egyben a mérkőzés megnyerését és a bajnoki cím elhódítását jelentette.