Meseszerű londoni gól

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
Vágólapra másolva!
2009.04.16. 01:04
Címkék

Régi sebeket tépett fel Robert Piresben a londoni fellépés, hiszen a Villarreal középpályása három éve nem éppen a legnagyobb békességben vált meg addigi klubjától, az Arsenaltól és különösen Arsene Wenger menedzsertől. Vele a 2006-os Bajnokok Ligája-döntő nyomán mérgesedett el a viszonya, mivel a 18. percben őt cserélte le Jens Lehmann kiállítását követően. Ám hogy a régi társakkal továbbra is baráti a francia viszonya, jelezte egy-két pacsi az ellenfelekkel a játékoskijáróban. A különleges érzelmi szálak mellett persze rengeteg pluszinformációt is őrzött Pires az Arsenalról, s nem is fukarkodott a tanácsokkal: „A londoni csapat folyamatos mozgásban van, két-három érintésből képes végigvezetni egy-egy támadást.”

A középpályás figyelmeztetése sokaknak eszébe juthatott a tizedik percben, amikor gyors akció végén Cesc Fabregas „érzésből”, sarokkal ugratta ki a látóköréből egyébként kieső Theo Walcottot, aki a kifutó Diego López kapus fölött lágyan a kapuba emelt. A gyönyörű mozdulatsor az Arsenal-stílus mintapéldája volt, emellett jelezte Fabregas kiváló formáját is: amióta a spanyol légiós viszszatért sérüléséből, négy találkozón lépett pályára, és hat gólpasszt jegyzett.

Az első félidőt egyébként végig a londoniak fölénye jellemezte, és bár a Villarrealnak is akadt egy-két figyelemre méltó megmozdulása, a legnagyobb helyzet is az Arsenal előtt adódott: a 29. percben Gonzalo Rodríguez a gólvonalról vágta ki kétségbeesetten a labdát. Hangsúlyozzuk, a gólvonalról: noha elsőre nem volt egyértelmű a helyzet, a visszajátszásokból kiderült, a labda nem haladt át teljes terjedelmével a vonalon.

Visszatérve Piresre, a londoni szurkolók nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy az említett sebek gyógyuljanak: a találkozó során többször is a korábbi kedvencet éltették. Ez maradt azonban minden öröme, hiszen Emmanuel Adebayor – Robin van Persie nagyszerű átadása nyomán – 2–0-ra módosította az állást, majd a Villarreal ellen ítélt, jogtalannak tűnő büntető, Van Persie tizenegyesgólja, a reklamáló Sebastián Eguren kiállítása pedig mindent eldöntött: az Arsenal 3–0-s győzelmével összesítésben 4–1-gyel kiejtette spanyol vetélytársát.

Legfrissebb hírek

Az Atético Madrid nem bírt az Alavésszel

Spanyol labdarúgás
3 perce

Formula–E: Rowland sikerével zárult az első monacói verseny

Egyéb egyéni
14 perce

Puskás–Suzuki-kupa: a Real Madrid három góllal győzött a Slavia ellen

Minden más foci
24 perce

Juhász Dorkáék nyerték az olasz kosárdöntő nyitányát

Kosárlabda
34 perce

Callum Styles két gólt szerzett a West Bromban, a Blackburn Tóth Balázzsal éppen lemaradt a rájátszásról

Angol labdarúgás
40 perce

Premier League: Tielemans góljával győzött az Aston Villa

Angol labdarúgás
50 perce

NB I: DVSC–MTK Budapest

Labdarúgó NB I
59 perce

Bundesliga: RB Leipzig–Bayern München

Német labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik