Csak ennyit érnek a súlyos fontmilliók

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2009.04.16. 23:04
Címkék
Győzelme ellenére is kiesett az UEFA-kupából a Manchester City, így német–német, ukrán–ukrán párosítás alakult ki a második számú európai kupasorozat elődöntőjében.

Valószínűleg akkor sem vagyunk elég szemléletesek, ha azt írjuk, a Manchester Citynek létfontosságú volt, hogy ledolgozza a Hamburggal szembeni kétgólos hátrányát. A milliárdos arab befektetők által birtokolt angol csapatnál grandiózus terveket szövögetnek, ám a valóság inkább elkeserítő. A világoskékek tavaly a kilencedik helyen zárták a bajnokságot Sven-Göran Erikssonnal, utódja, Mark Hughes viszont hiába költött körülbelül 100 millió fontot erősítésekre, a csapat csak a 11. helyen áll, és alighanem kizárható, hogy nemzetközi kupaindulást érő pozícióban végez.

A szabályzat szerint az nUEFA-kupa jelenlegi, egyben utolsó kiírásának győztese indulhat az ősszel rajtoló Európa-ligában, így az angoloknak ez a sorozat maradt az utolsó reménységük. A City azonban 3–1-s vereséggel zárta a hamburgiak elleni negyeddöntő első felvonását, így hazai pályán kellett volna kiharcolnia a továbbjutást. Ehhez képest alig 12 perc elteltével vezettek a vendégek: Richard Dunne nem tudott tisztázni egy jobb oldali beadásnál, a labda így Ivica Olicról José Paolo Guerreróhoz pattant, aki a büntetőpont magasságából a jobb alsóba helyezett. A lelátón helyet foglaló Haldun el-Mubarak klubelnök valószínűleg rosszallóan vonta fel a szemöldökét, ám percekkel később csapata egyenlített, miután Nicola Rizzoli játékvezető szerint Piotr Trochowski kezezett a büntetőterületen belül. A tizenegyest Elano a kapu jobb oldalába lőtte. A brazil még a félidő vége előtt előnyhöz juttathatta volna csapatát, ám 25 méteres szabadrúgása nyomán a lécen csattant a labda.

A fordulás után aztán gyors gól következett, az addig láthatatlan Felipe Caicedo 13 méterről ballal megszerezte az utolsó negyedórában emberhátrányban futballozó City második találatát, ám a csatár ezt követően négy méterről fölé rúgott, majd lesről betalált, Elano pedig kapufáig jutott, így végül a Hamburg jutott a legjobb négy közé.

Legfrissebb hírek

Superliga: Metaloglobus–Csíkszereda

Minden más foci
15 perce

Téli olimpia: nagy bukás és amerikai elsőség a férfi lesiklók első edzésén

Téli sportok
15 perce

Milánó 2026: ismét a legjobb három nemzet közé kerülnének a németek

Téli sportok
33 perce

Családi körtúra az Árpád-kilátóhoz

Csupasport
39 perce

Garda Krisztina: Végig mi diktáltuk a tempót, nagyon boldogok vagyunk, hogy ott lehetünk a döntőben!

Vízilabda
1 órája

Tour de Hongrie: a szövetségi kapitány szerint lehet magyar versenyző a legjobb ötben, tízben

Kerékpár
1 órája

Kinevezték a Werder Bremen új vezetőedzőjét

Német labdarúgás
1 órája

A 2010-es világbajnokság lett volna minden idők legjobbja? Rangsorolták a vb-ket, szavazzon ön is!

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik