Fűrészpor

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.02.27. 02:01
Címkék

Abban mindenesetre igaza van Kenesei Krisztiánnak, hogy legalább ne a játékosokra fogják a halasztást. Mert ugyan jól hangzik az, hogy a mi aranylábú gyerekeink testi épségét óvják az esetleg havas, kemény, jeges vagy épp tejföl puhaságúra olvadt latyakos pályán, csakhogy ez az érvelés sántít. Gyaníthatóan más érdekek húzódnak a háttérben, hogy újra meccseket (sőt teljes fordulót…) halasztottak. Nem véletlenül perlekedett több klubvezető is a Magyar Labdarúgó-szövetség illetékes uraival, hogy ők igenis játszani akarnak. Ha valaki tud, és akar meccset rendezni – azt igenis hagyják. S persze hogy jó lenne a fűtött játéktér, az alácsövezett, gombnyomásra melegedő, s tisztuló, üde zöld gyep. Messze vagyunk mi ettől, de így is van megoldás, amely jóval olcsóbb: fűrészpor. Nem csodaszer, csupán célravezető módszer ilyenkor télvíz idején. Arról nem is beszélve, hogy annak idején futballoztak hóban is: egyszer egy Fradi–Komlón a Népstadion tízezer szurkolóját hívták a játéktérre meccs előtt, hogy letapossák, egyenletessé tegyék a havat; de előfordult az is, hogy az Újpest fénykorában januárban játszott kupamecscset az NDK egyik büszkesége, a Carl Zeiss Jena ellen – hófehér pályán, harisnyába öltözve. Ha havas a pálya, istenem, hát szerezzenek egy narancssárga labdát. Láttunk már épp eleget. A kezdőkört és a tizenhatost fekete szénporvonal jelezte a fehér játéktéren, miközben a jégeralsót viselő futballisták színes lasztit kergettek. Ez sem ördöngösség. Csak akarni kell. Arról nem is beszélve, hogy a mi egyre népszerűbb időjósaink másról sem beszélnek, mint a hétvégi felmelegedésről, a tavasz közeledtéről. Arra pedig ne hivatkozzon egyetlen hivatalnok sem, hogy majd felborul a bajnoki menetrend. És akkor mi van? Sietünk valahová, lemaradunk világbajnokságról, Európabajnoki felkészülésről vagy a strandszezonról, ha a nyáron is futballozni kell? Csak apró javaslat az illetékeseknek: kukkantsanak bele az angol másodosztály küzdelmeibe, s rögtön látják majd, a precíz britek nem csinálnak különösebb gondot abból, hogy az egyik csapat harmincegy, a másik már harmincnégy meccsnél tart. Különben jó lesz odafigyelni a jövő heti meteorológiai előrejelzésre. Állítólag monszuneső érkezik, kutyát bolondító égzengéssel, villámlással, úgyhogy lehet, hogy egyszerűbb lesz elhalasztani az egész szezont. Talán már fel sem tűnne…

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
5 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
22 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
37 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
37 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
44 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
44 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
47 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
51 perce
Ezek is érdekelhetik