Nő az önbizalma

2009.01.22. 00:55
Címkék

Szávay Ágnes végre mérkőzést nyert, még ha „csak” párosban is: az orosz Jelena Vesznyina oldalán 3:6, 6:3, 6:4-re győzte le a nyolcadik kiemelt kínai Szun Tientient és a tajvani Csuang Csia-csungot. A nyolc perc híján két és fél órás meccset rosszul kezdték Ágiék, 0:3 után már nem tudták hozni az első szettet, a másodikban viszont – miután az egyesben a magyar lányhoz hasonlóan meglepően hamar kieső orosz teniszező magára talált – jó játékkal, magabiztosan nyertek. A döntő szettben 4:2 után még egyenlítettek a távolkeletiek, de aztán Vesznyina átlendítette a holtponton párostársát is, így sikerült kiharcolni a továbbjutást. A második körben a cseh Iveta Benesová és Barbora Zahlavová Strycová lesz Ágiék ellenfele – azaz van esélyük a nyolcaddöntőbe jutásra.

Hogy látta a mérkőzést?

Sokkal jobban teniszeztem, mint egyesben, leszámítva a mérkőzés elejét és a végét, amikor nem ment annyira – értékelt honlapján Szávay. – De bátran megütöttem a labdát, sikerült jó labdameneteket kialakítani, és együtt éltem a játékkal.

Ez minek volt köszönhető?

Talán felszabadultam egy kicsit az egyesbeli búcsú után, elvégre tét nélkül játszottunk egy kiemelt pár ellen. Vesznyina is nagyon kedves volt, végig mosolygott, amikor hátrányban voltunk, akkor is jó hangulatban teniszeztünk.

Mit jelenthet önnek a győzelem?

gy végre sikerült mérkőzést nyernem. Mindent beleadok, hogy a következő meccsen is hasonlóan vagy még jobban játsszunk, mert az önbizalmamat minden győzelem növeli

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: NB II-es zárás, osztrák–magyar meccs a hoki-vb-n

Minden más foci
6 órája

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
6 órája

Így ünnepelte a bajnoki címet az ETO Kisvárdán és a hazaúton – videók

Labdarúgó NB I
6 órája

Királyi összeomlás – Cselőtei Márk publicisztikája

Spanyol labdarúgás
7 órája

Méltó utódok – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Jégkorong-vb: Kanada fél gőzzel is lemosta az olaszokat

Jégkorong
7 órája

Európai kézilabdaligák: négy magyar gól Metzben

Kézilabda
7 órája

Női kézi: az Eger feljutott az élvonalba

Kézilabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik