petíciót az önkormányzati ülés előtt, amelyet több mint háromezren írtak alá, s amelyben a szurkolók kérik, hogy bárki is lesz a terület tulajdonosa, a Rohonci úton maradjon a Haladás-pálya.
„A klub megalakulása, tehát 1919 óta a Rohonci út 3. alatt található a Haladás-pálya – mondta Halmosi Zoltán. – Nekünk, szombathelyieknekugyanúgy szent ez a terület, mint a fradistáknak az Üllői út 129. Ha a jelenlegi tulajdonos, a MÁV vagy egyezség esetén az önkormányzat eladja a területet, abban a pillanatban vége a Haladásnak. Ezt szeretnénk megakadályozni. Sajnos kedvezőtlen hírek jutottak el hozzánk, mert a frekventált területet sokan szeretnék, hogy majd bevásárlóközpontot építsenek a pálya helyére.”
A szurkolók leginkább azt szeretnék, hogy az önkormányzat vásárolja meg a MÁV-tól a területet, hiszen úgy kevesebb esélyt látnak az „üzletközpontosításra”.
A félmegoldással persze alighanem ők is kiegyeznének: azaz – az MLSZ-ötlet és a Fradi-pálya, illetve külföldön minden modern stadion mintájára - seregnyi kiszolgáló épületet húznának fel a pálya mellé. Hiszen egyértelművé vált, a futball önmagában képtelen eltartani egy efféle monumentális létesítményt. Emiatt nem zárható ki, hogy a jövőben a magyar arénák nem egy hajdani kiválóság nevét kapnák, hanem valamelyik bankét, autógyárét, netán mosópormárkáét. Az osztrák, angol, német trendet figyelembe véve ezért is meglepő például a győri ETO-park, mert ott nincs névadó szponzor – ugyanakkor dicséretes, hiszen a jelek szerint saját erőből (leginkább tulajdonosi pénzből) sikerült felépíteni az igencsak korszerű stadiont. Tarsoly Csaba mellett George F. Hemingway is jó példa, aki a kispesti Bozsikstadiont újította fel.
Alábbi összeállításunkból kiderül: az élvonalbeli csapatoknak otthont adó létesítmények nagy része még mindig állami (önkormányzati) tulajdonban van. A válság miatti fokozatos megszorítások azonban egyáltalán nem kedveznek az építési kedvnek, tehát nem valószínű, hogy a miskolci mellett a többi önkormányzat is grandiózus fejlesztésekbe kezdene.
Megoldás lehet futballbolond üzletemberek felkutatása, akik vállalnák, hogy megvásárolják, vagy hosszú távon üzemeltetik a magánpénzből felújított és kiszolgáló épületekkel megspékelt stadionokat. Csakhogy a vásárlókedv kicsi, nagyon kicsi, így leginkább az önkormányzatoknak kellene jelentős adókedvezménnyel, miegymással csalogatniuk a reménybeli vevőt, hátha...
Máskülönben sokaknak marad a másik út: a Szőnyi út.