Cáfol a miniszter

2008.12.20. 01:17
Címkék

A pénteki kormányszóvivői tájékoztatón Sárközy Tamás, a Nemzeti Sporttanács új elnöke a testület eddigi tevékenységéről számolt be (a jogászprofesszorral készült interjút keddi számunkban olvashatják). Gyenesei István sportért felelős önkormányzati miniszter a költségvetési vitában a sport javára elért eredményekről beszélt. Elmondta: az eredeti büdzsétervezetben a 2008-as 13.7 milliárd forintnál nyolc-tíz százalékkal kevesebb pénz szerepelt sportcélokra. A tárcaközi egyeztetések, majd az azt követő pénzátcsoportosítások nyomán azonban végül 15.7 milliárd forint kerül a sportkasszába, míg a települési sportfeladatokra további több mint ötmilliárd jut.

A miniszter elismerte, az új sportköltségvetésnek lesz nek vesztesei, ám határozottan cáfolta, hogy a vízilabda az idei 160 millió forint helyett 2009ben mindössze 60 millió forintra számíthat. Az új költségvetést Sólyom László köztársasági elnök még nem írta alá, nem jelent meg a Magyar Közlönyben, ám az előzetes számítások szerint csak a MOB terveze-tében 150 millió forint szerepel a vízilabda-fejezetben. Ez ugyan 10.6 millióval tényleg kevesebb a 2008-as összegnél, de jóval több, mint az ismeretlen forrásból származó 60 millió. Ráadásul a különböző alapítványokon át is érkezik további 91 millió forint a sportág támogatására.

Gyenesei István csodálkozását fejezte ki amiatt, hogy a vízilabdázók pénzhiányra hivatkozva lemondták a Világliga-indulást, azt mondta: csak szólnia kell a szövetség vezetőségének, és hozzájut a szükséges 36–40 millió forinthoz. (A női válogatott élne is az eséllyel, noha a csoportbeosztás már elkészült.)

A délutáni órákban a vízilabdázók vasárnapi közgyűlésen újra az elnöki posztra pályázó Martin György hivatalos nyilatkozatban ismerte el, hogy korábban elhamarkodottan nyilatkozott sportága támogatásáról.

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Egyre inkább magyarnak érzem magam, maradni szeretnék

Kézilabda
17 perce

A berlini tartományi parlament támogatja a 2036-os olimpiai pályázatot

Egyéb csapat
20 perce

Jégkorong-vb: a finnek kiütéssel válaszoltak a lettek villámgyors góljára

Jégkorong
33 perce

Szó sincs a Honvédról, a Csákvár továbbra is a Puskás Akadémia fiókcsapataként szerepel

Labdarúgó NB II
57 perce

Premier League: Szoboszlait is beszavazhatják a szurkolók az év csapatába

Angol labdarúgás
57 perce

Dembélé bizakodik, hogy játszhat a budapesti BL-döntőben

Bajnokok Ligája
1 órája

Bondár Anna búcsúzott a rabati tenisztorna negyeddöntőjében

Tenisz
1 órája

„Apa, bajnokok vagyunk!” – fia sírva közölte a nagy hírt az Arsenal edzőjével

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik