Zsivoczky: újra műtét

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2008.11.19. 01:15
Címkék

Nem volt más megoldás, ismét megműtötték Zsivoczky Attila Achilles-inát. A világbajnoki bronzérmes és Európa-bajnoki második tízpróbázó kálváriája remélhetőleg ezzel véget ér. Az utóbbi két évben műtétek során esett át, bal lábát már negyedik alkalommal operálták. „Az előzmények ellenére optimista vagyok – válaszolta érdeklődésünkre Zsivoczky –, remélem ezúttal tényleg rendbe jön a lábam. Egy nappal az operáció után úgy érzem, most valóban érdemes volt kés alá feküdnöm.” A debreceni versenyző a két évvel ezelőtti göteborgi kontinensviadalon ezüstérmet szerzett, ezt követően azonban műtéttől műtétig edzett – már amennyire sérülése engedte. Pekingben az olimpián az első szám után kénytelen volt feladni a küzdelmet. Az ősszel ismét tréningezni kezdett, ám hamar kiderült, hogy Achilles-ina nem bírja a terhelést. „Nem láttam értelmét annak, hogy csak készülgessek. Meg akarom adni magamnak az esélyt egy újabb kiemelkedő teljesítményre, de hogy erre mikor kerülhet sor, az a lábamtól függ. Egyelőre nem tervezek, várom, hogy egészséges legyek.”

Legfrissebb hírek

Ronaldo maradt a kezdőben, Joao Félix került a portugál balszárnyra Üzbegisztán ellen

Foci vb 2026
20 perce

Az „élő szobor” is megérkezett Mexikóba

Foci vb 2026
36 perce

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
37 perce

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
51 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
58 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
1 órája

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik