Ha csak az edzőn múlna

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2008.11.13. 01:29
Címkék
Egyelőre nem segített a REACon az edzőváltás. A menesztett Aczél Zoltán helyére kinevezett Nagy Sándor irányításával sem nyertek a rákospalotaiak az NB II-ben játszó, ám a Ligakupa-mérkőzésen csupán „második” sorát szerepeltető Ferencváros ellen.

Szombaton 5–2-re kiütötte a Bp. Honvéd a REAC-ot. A csúfos vereség Aczél Zoltán állásába került, és sokat nem gondolkodtak a rákospalotai vezetők az edző pótlásán, úgy gondolták, az ősszel már nem verik pluszköltségbe magukat, így aztán az egyelőre A-licences Nagy Sándorra bízták a csapat felkészítését a hátralévő Ligakupa-mérkőzésekre, valamint az őszi utolsó bajnoki fordulóra, amelyben az MTK lesz a REAC ellenfele.

Csodát persze senki sem várt Nagy Sándortól, ám azt igen, hogy a komplett csapat legyőzze a „tartalékjait” szerepeltető Fradit.

A szerdai mérkőzés azonban bebizonyította, hogy a bajok jóval mélyebben gyökereznek, mint hogy edzőváltással megoldhatók lennének. Nagy Sándor számára tehát „működési engedélyt” kért a szövetségtől a REAC, ideiglenesen meg is kapta. Nem úgy Balog Zoltán, a Fradi válogatott labdarúgója, aki szezon közben csatlakozott a kerethez, s csupán három találkozóra szóló játékengedélyt kapott, s merthogy lejárt, nem játszhatott a REAC ellen. Azonban a rutinos védő nélkül is majdhogynem gond nélkül nyertek a vendégek, leginkább Igor Pisanjuk, Kamate Dramane és Brettschneider László játékának köszönhetően.

Érthető a két légiós motiváltsága, hiszen bizonytalan a sorsuk. Nem titok, a Bobby Davison vezette szakmai stáb felmérte az ősz folyamán, ki mire képes a Fradi keretében, már látják a gyenge pontokat, ezért több labdarúgótól is megválnak. Aaron Downing és Matthew Bartholomew a hét elején már el is búcsúzott az Üllői útiaktól.

Persze nem marad légiósok nélkül a Fradi, hiszen az angol szakember nem titkoltan újabb külföldiek szerződtetésében bízik, s az sem titok, hogy az új szerzemények Angliából, éppenséggel a Sheffield Unitedtől érkeznének. A Fradi tehát az NB I-re készül, míg a REAC, ha tovább is így folytatja, s ha valamilyen csoda folytán nem nyer az MTK ellen, bizony elkezdheti az új, a következő bajnokságban már a másodosztályban szereplő együttes építését. Pedig a REAC-ot jól ismerők szerint soha olyan erős kerete nem volt a rákospalotaiaknak, mint most az ősszel, mégis a kiesés réme fenyegeti a csapatot. A téli szünetben vélhetően jut idő a kudarc okainak vizsgálatára...

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
3 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
26 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
35 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
44 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
46 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
47 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
55 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
57 perce
Ezek is érdekelhetik