Eldöntötték az amerikaiak

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.11.06. 23:17
Címkék
A tartalékos csapatok csatáját összességében viszonylag könnyedén nyerte meg az ASE, amelynek a jelek szerint nagyon erős a légióskvartettje.

Centerei távoli találatainak köszönhetően vezetett az elején a Körmend, és ez az ellentmondás végigkísérte a találkozót – éppen ennek itták meg a levét a vendégek. Hiányzott ugyanis a belső játék a Polaroid Lami-Véd kosárlabdájából, emiatt szinte egyáltalán nem szereztek közeli pontokat a piros-feketék, és a lepattanózással is meggyűlt a bajuk. Hiányzott a gárdából egy igazi ötös center, olyan, amilyen Pakson Gulyás Róbert – igaz, ezúttal ő sem lépett pályára, csakúgy, mint a körmendieknél a két Fodor, Gergely és Márton.

Az első negyed végén felpörgő és sorozatban 14 pontot szerző hazaiak jobban boldogultak hiányzójuk nélkül, mert az amerikai kvartett szorgalmasan termelt. Jól sikerült például a pontgyárosnak beharangozott Ashante Johnson bemutatkozása a négyes poszton, de elképesztő légi mutatványokat láthattunk Charles Gosától is a hármas pozícióban. A kisemberek közül Nick Williams az első negyedben volt aktív, azonban sok büntetőt hibázott, az irányító Darris Nichols pedig a térfélcserét követően találta meg a ritmust. Egy szó mint száz, jól osztották meg a munkát a tengerentúliak a vendéglátónál.

Ahogy a felsorolásból is sejthető, a rangadón inkább az Atomerőmű dominált, amely a nyolcadik perctől végig vezetett – de egyszer, a harmadik negyed hajrájában megingott. Ekkor négyre csökkentette korábbi 12 pontos hátrányát a Körmend, főleg a lengyel Zbigniew Bialek palánk alatti agilitásának köszönhetően. Ám következett egy 10–0-s paksi roham, és eldőlt a meccs, hiába szórta meg magát a hajrában minden labdát rádobó George Banks, aki csak támadásban volt enynyire aktív, védekezésben már kevésbé.

Essék még szó a két szurkolótábor közös akciójáról, amelynek keretében transzparenseiken a magyarok összefogására hívták fel a figyelmet a drukkerek – nyilván a rossz emlékű dunaszerdahelyi eseményekre utalva. Viszont kicsit visszás volt, hogy a mérkőzésen alig született olyan kosár, amelyet hazai játékos jegyzett. Bár a számítógép meghibásodása miatt nem készült statisztika a találkozóról, azt azért nem volt nehéz kiszámolni, hogy a 156 pontból mindössze 32-t szereztek a magyarok. Ez alig több mint húszszázalékos arány...

Legfrissebb hírek

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 perce

Sipos Adrián: örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
3 perce

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
14 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
19 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
28 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
49 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
1 órája

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik