Elég lehet az előny

ZSIGRI ZSUZSAZSIGRI ZSUZSA
Vágólapra másolva!
2008.10.12. 02:00
Címkék
A PLER fiataljai lelkes, jó játékkal és bravúros győzelemmel szolgáltak a szombati kupameccsen. A hatgólos előny talán elegendő lesz a továbbjutáshoz a szombati, törökországi visszavágón.

A Tatabánya elleni bajnoki találkozón megsérült a Tromos kulcsjátékosa, Lendvay Péter és a fiatal átlövő, Füleki Áron. Ezért Nagy Károly edzőnek jelentős szerkezeti átalakításokat kellett végrehajtania csapatán, és a fiatal játékosaira a megszokottnál felelősségteljesebb feladatokat osztott.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, a vendégek többnyire átlövésből, míg a PLER lerohanásból szerezte góljait. Az összecsapás első húsz percében a török együttes többet kezdeményezett, de két gólnál nagyobbra nem tudta növelni előnyét. A védekezésre alig ügyeltek a csapatok, szinte minden támadásból gól született. Várható volt, hogy amelyik csapatnál előbb javul a kapusteljesítmény és a védekezés, az kerekedhet ellenfele fölé.

A Mersin a tizedik, míg a PLER a 14. percben cserélt kapust. A hazaiaknál vált be jobban a csere. Paul Teodor a kötelező védések mellett bravúrokat is bemutatott. A 22. perctől a hazaiak védekezése is összeállt, Lékai Máté pedig szellemesen, nagy kedvvel irányított. Harsányi Gergely kihasználta remek fizikai adottságait, gyors, látványos gólokat lőtt. Korsós Ádám balátlövőként remekül használta ki lövőhelyzeteit, és hét góljával a mezőny egyik legeredményesebb játékosa volt. Balogh Zsolt ismét bizonyította, hogy klasszis átlövő a jobb oldalon.

A kiegyenlített első félidő után a másodikban a hazaiak kemény védekezése miatt többször jutottak emberelőnyhöz a vendégek. Harsányiék jól védekezték ki a hátrányokat, a PLER-ben továbbra is megbízható volt a kapusteljesítmény. A Tromos mind lerohanásból, mind a felállt védőfal ellen a törökök fölé kerekedett (32–26), Forgács Gyula helyzetfelismerése és rutinja két gólt eredményezett.

Legfrissebb hírek

PSG: kéztörést szenvedett az Interkontinentális Kupa orosz hőse

Francia labdarúgás
13 perce

Gyermeket vár a Mosonmagyaróvár montenegrói válogatott átlövője

Kézilabda
18 perce

Coco Gauff kereste a legtöbbet a női sportolók közül 2025-ben

Egyéb egyéni
20 perce

Jövőre maratoni és félmaratoni gyaloglóversenyeket vezetnek be

Atlétika
26 perce

Férfi vízilabda: Varga Dénessel lépne szintet a grúz bajnok

Vízilabda
34 perce

Zsarolták, megfenyegették, megalázták – Kitálalt a Real Madrid korábbi táplálkozási szakértője

Spanyol labdarúgás
42 perce

Az idény során már harmadszor lett a hónap legjobbja Szoboszlai Dominik a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
51 perce

„Az én életembe egy bajnoki arany bőven beleférhet” – Hosszú Kávé Hollósy Andrással

Képes Sport
1 órája
Ezek is érdekelhetik