Pekli Mária elődöntős az 57 kilósok között!
Ennek a hírnek azonban nem tudunk maradéktalanul örülni, mert a 36 esztendős versenyző Pekingben már harmadik olimpiáján – Sydneyben 3., Athénban 20. volt – lépett ausztrál színekben szőnyegre, ráadásul a nyolc közé jutásért Baczkó Bernadettet búcsúztatta. Pekli elődöntője mindössze azért volt örömteli, mert ezzel a vigaszágra juttatta a KSI dzsúdósát.
Sovány vigasz(ág), mondhattuk erre, hiszen szinte minden a kezünkre játszott. Az első körben erőnyerő Baczkó a nyolc közé jutásért legyőzhette volna Peklit, ezzel ő is tisztában volt, azonban az ausztrál-magyar kettős állampolgárságú versenyző egy pillanatnyi figyelmetlenségét kihasználva vazarit dobott rajta, és bármenynyire is fáradt, hiába űzte Baczkó, a meccs végéig nem tudta eltüntetni a vazari-koka hátrányát. Pedig a győztesre nem az esélyesnek kikiáltott kubai Yurisleydis Lupetey várt, hanem a tunéziai Nesrine Jlassi – tehát egyenes lett volna az út az elődöntőig…
Ehelyett a vigaszágon kellett küzdenie, többek között a tunéziai, a francia Európa-bajnok Barbara Harel és a címvédő német Yvonne Bönisch társaságában. Baczkónak Jlassi leszorítása után Harel jutott. Bizakodtunk, mivel a tavalyi világbajnokságon a mi lányunk nyert, ám az összecsapáson folytatódott a magyar dzsúdósok balszerencse-sorozata.
Csernoviczki Éva úgy érezte, legkönnyebb meccsét bukta el a pontszerzéssel együtt, Ungvári Miklós vitatható körülmények között veszített, Baczkó pedig… De nézzük inkább, mit mondott ő a Harel elleni küzdelemről.
„Az utolsó meccsen nem volt szerencsém, ellenfelem, nem szándékosan, de hasba rúgott, én emiatt nem tudtam kifordulni, lábra érkezni. Utána elnézést kért, de sokra mentem vele…” – szomorkodott a magyar lány. Hát erről beszéltünk.
A hetedik hely egyébként nem rossz eredmény, ha abból indulunk ki, hogy a súlycsoport élmezőnyébe a tavalyi vbbronzérmével berobbanó Baczkót még nem a legnagyobb favoritok, hanem a feltörekvő tehetségek között jegyzik. A 22 éves dzsúdós ennek megfelelően is kezelte a végeredményt. „A hetedik hely? Nem rossz, a világranglista alapján, azt hiszem, reális. Viszont az első mérkőzés felettébb bosszantó, meg kellett volna nyernem! Majd legközelebb. Nem adom fel, miért is tenném, Londonban rutinosan, az itt tapasztaltakat felhasználva igyekszem érmes lenni”– tekintett előre a következő ciklusra.
Hangyási László olimpiai szakágvezető szerint is több volt az első három napban. Baczkónak a végül ötödik helyen végző Pekli elleni veresége rávilágított, hogy nincs biztos győzelem, itt csak kegyetlenül nehéz mecscsek vannak. Az edző szerint nagyon fontos, hogy a keddi
– magyar szempontból – szünnapon lelkileg is felkészítsék a tatamira lépő további három versenyzőt, Mészáros Anettet (78), Hadfi Dánielt (100) és Bor Barnát (+100).







