FÉRFI VÍZILABDASzerbia. A vízilabda ütőerén ujjukat csak minimálisan is rajta tartó magyar érzelmű szurkolók gyomra görcsbe rándul az előbbi szó hallatán. A magyar férfiválogatott ugyanis négy éve nyeretlen a volt jugoszláv tagállam ellen. Kemény Dénes együttese az elmúlt hét Szerbia elleni tétmérkőzésén hétszer kikapott – pedig ekkora különbség biztosan nincs a két válogatott között.
Tovább a teljes cikkre FÉRFI VÍZILABDASzerbia. A vízilabda ütőerén ujjukat csak minimálisan is rajta tartó magyar érzelmű szurkolók gyomra görcsbe rándul az előbbi szó hallatán. A magyar férfiválogatott ugyanis négy éve nyeretlen a volt jugoszláv tagállam ellen. Kemény Dénes együttese az elmúlt hét Szerbia elleni tétmérkőzésén hétszer kikapott – pedig ekkora különbség biztosan nincs a két válogatott között.
Tovább a teljes cikkre NŐI KAJAKNÉGYESHa van a pekingi olimpiának olyan versenyszáma, amelynek csak két esélyese van, akkor az a női kajaknégyesek versenye, 1988 óta ugyanis mindig vagy a németek, vagy a magyarok nyertek. Pekingben is e két egység harcol majd a győzelemért, így az igazi kérdés az, hogy Magyarországnak mekkora esélye van Németországgal szemben. Az elmúlt öt olimpián ugyanis csak egyszer tudtuk legyőzni Birgit Fischeréket.
Tovább a teljes cikkreFÉRFI ÖTTUSA2007-ben az Európa-bajnokságon és a világbajnokságon is Horváth Viktor és az orosz Ilja Frolov között dőlt el az aranyérem sorsa, és az idei, budapesti világbajnokságon is ők harcoltak az első helyért, egészen addig, amíg Horváth meg nem sérült. Ezek után nem lenne meglepő, ha Pekingben is kettejük közül kerülne ki az olimpiai bajnok.
Tovább a teljes cikkre NŐI TORNA„1.3 milliárd ember néz majd minket. A nyomás iszonyatos lesz. Ettől függetlenül hatalmas előny a hazai pálya, a szurkolók biztatása. 2006-ban megnyertük a vb-n a csapatversenyt, tavaly ezüstérmesek lettünk az amerikaiak mögött. Athénban leszerepeltünk, most rendkívüli a várakozás” – nyilatkozta Huang Jü-Pin, a kínaiak vezetőedzője.
Tovább a teljes cikkreFÉRFI LABDARÚGÁSAz igaz, hogy a labdarúgás világában nem az olimpiai játékok jelentik a legnagyobb erőpróbát, azonban azzal senki sem szállhat vitába, hogy csúcsfutballt hoznak azok a találkozók, amelyeken többek között Ronaldinho, Alexandre Pato, Leo Messi vagy éppen Juan Román Riquelme lép pályára. Nos, Pekingbe Argentína és Brazília is bombaerős kerettel érkezik...
Tovább a teljes cikkre FÉRFI KOSÁRLABDATetszik, nem tetszik: a férfi kosárlabda olimpiai küzdelmei mindig is arról szóltak a sportág 1936-os debütálása óta, hogy melyik csapat állítja meg az amerikaiakat. A Team USA versus világ párharcban 1972-ig mindenki a tengerentúliak hátát nézte, aztán megtörtént az elképzelhetetlen: Münchenben Alekszandr Bjelov máig is vitatott kosarával a szovjetek letaszították a trónról az addigi egyeduralkodókat.
Tovább a teljes cikkreFÉRFI TENISZ"Rogi" és "Rafa" még 2004 májusában a miami mesterverseny harmadik fordulójában találkoztak először. A spanyol pofátlanul fiatalon, mindössze 17 évesen már a világranglista 36. helyén állt és sokkolta a tenisz világát, amikor viszonylag könnyedén, 6:3, 6:3-ra verte a világranglistát akkor alig egy hónapja vezető svájcit - aki éppen csak megnyerte első két Grand Slam tornáját.
Tovább a teljes cikkre NŐI KÉZILABDANői kézilabdában az elmúlt négy esztendőben jelentősen átrajzolódtak az erőviszonyok. Sem az Athénban aranyérmes dánok, sem az ott bronzérmes ukránok nem jutottak ki a pekingi olimpiára (érdekesség, hogy a dánokat éppen ukránok ütötték el a vb-től és ezzel együtt az olimpiától, míg az ukránok nem jutottak nyolc közé a vb-n és ezért maradnak le Pekingről).
Tovább a teljes cikkreHOSSZÚTÁVFUTÁSKét országban a hosszútávfutás sokkal több mint sport: a nemzeti büszkeség és dicsőség forrása. Két kelet-afrikai ország, Etiópia és Kenya a hatvanas évek óta domináns erő a közép- és hosszútávfutó számokban, legendák sorát adták az atlétikának. Kip Keino, Abebe Bikila, John Ngugi, Haile Gebrselassie – csak néhány név az extraklasszisok közül, akik a két országot képviselték.
Tovább a teljes cikkre FÉRFI KARDA szakág 1908 óta íródó ötkarikás történetében 1988-ig a férfi kardcsapatok versenyében 10 magyar és 4 szovjet aranyérem született. E két válogatott mellett addig csak az olaszok lettek olimpiai bajnokok – négyszer is –, akik megnyerték az 1984-es olimpiát, amelyen bojkott miatt a másik két csapat nem vett részt. Szöul után a szovjetek „utódai” átvették az irányítást, Barcelonában és Atlantában is nyertek.
Tovább a teljes cikkreNŐI LABDARÚGÁSBár a hivatalos megnyitóra csak pénteken kerül sor, szerdán a női labdarúgótorna mérkőzéseivel kezdetét veszi a pekingi olimpia. A női labdarúgás 1996 óta szerepel a nyári játékok programjában, de eddig csak az Egyesült Államok és Norvégia nyert aranyérmet. A pekingi torna legnagyobb esélyesei azonban nem ők, hanem a Marta vezette brazilok és a Birgit Prinz irányította németek.
Tovább a teljes cikkre FÉRFI 400 M VEGYES ÚSZÁSCseh László és Michael Phelps csatája öt éve tart. Azóta bíznak, reménykednek a magyar sport szerelemesei, hogy egyszer végre kijön a lépés Lacikának. Erre 2004-ben, az athéni olimpián meg is lett volna minden esélye, de Fortuna másképp gondolta. A történet ismerős: a balatonfűzfői edzőtáborban egy délutáni pihenés során Cseh rosszul lépett, és eltört a lábközépcsontja.
Tovább a teljes cikkre