A második kísérlet. Az első rá ment a tapasztalatlanságra. Athénban az olimpia semmihez sem fogható légköre agyonnyomta őket, ahogy a csapat ékköve, az Olaszországban is körberajongott Drávucz Rita fogalmazott: „Rutintalanok voltunk, csak sodródtunk az árral, a játékok bűvkörében élve elsikkadt a lényeg.” A csalódást keltő hatodik helyezésből rengeteget tanultak, mindez a felkészülésükön is tetten érhető. Kevesebbet, nagyságrendekkel kevesebbet foglalkoznak a körülményekkel, az olimpia előtt esedékes eseményekkel, speciel a szombati, tatai csapatbúcsúztató előtt is edzeni fognak…
Drávucz Rita, Györe Anett, Kisteleki Dóra, Pelle Anikó, Primász Ágnes, Stieber Mercedes, Szremkó Krisztina, Valkai Ágnes, Zantleitner Krisztina és a kapus, Zirighné Sós Ildikó, azaz a Kínába utazó együttes tíz (!) tagja ott volt négy esztendővel ezelőtt a játékokon, s az állandóság aranyat érhet! Mindazonáltal érdemes csínján bánni a szavakkal: Athén előtt mindenki aranyesélyes csapatról beszélt, a Nemzeti Sport is az első hely favoritjaként engedte útjára, aztán nagy sírás lett a vége. Ezúttal talán visszafogottabbak a várakozások, viszont ha minden klappol, akkor, de csakis akkor…
„A mondatot itt zárjuk is le – mondja a szövetségi kapitány, Godova Gábor. – Túlzott terhet nem érdemes, sőt inkább veszélyes a csapat vállára tenni, még akkor is, ha nem kérdés, milyen eredmény lebeg valamenynyiünk szeme előtt. A nyolccsapatos torna megnyerésére Kína mellett a másik hét résztvevő is joggal pályázhat, azt hiszem, ezzel mindent elmondtam, mennyire lehet esélyekről értekezni.”
Valóban. A női szakág fejlődése töretlen, több „vízilabdás” országban végeznek szakszerű munkát. Jellemző, hogy a felkészülési szakaszban az Egyesült Államokat legyőző Kanada, vagy éppen az egy hete Európa-bajnoki ezüstérmet szerző Spanyolország képtelen volt kvalifikálni magát az olimpiára!
Hogy ki lesz ott? A mieink mellett a címvédő olaszok (akik menet közben ugyebár az Athénban még magyar színekben centerező Valkai Erzsébettel erősítettek), a tengerentúliakra jellemző kiemelkedő fizikumú amerikaiak és ausztrálok, a mindenkire veszélyes görögök és hollandok, az Európa-bajnokságon arató oroszok, no és az emlegetett házigazda. A házigazda, amely – hiába szakvezetője a spanyol férfiválogatottal mindet besöprő Joan Jané – ezúttal ugyan várhatóan mindenkinek behódol, mindazonáltal az elkövetkezendő esztendők alatt nagycsapattá válhat. A legutóbbi junior-világbajnokságon nyert ezüstérem legalábbis erre enged következtetni.
Na de visszatérve a számunkra oly kedves csapatra: remek játékosok állnak a kapitány rendelkezésére. A kapuban – az Eb-ből is kiindulva – a Honvéd játékosa, a korábban kosárlabdázó Horváth Patrícia élvezi a bizalmat. A doktori címmel is büszkélkedő, általános orvosi szakon végző hölgy intelligenciája a vízben is rendkívül sokat érhet – ha sokat láthatjuk Pekingben bájos mosolyát, nyert ügyünk van! De kétségbeesni akkor sem kell, ha az uszodák világában >>>