Olasz siker a prológon

R. G.R. G.
2008.07.10. 23:15

Davide Torosantucci, a Katay Cycling Team kerekese 3:50.73 perces idővel nyerte meg az Alisca Bau 34. Gemenci Nagydíj prológját. A második helyen Ben Greenwood (Rapha Condor Recycling.co.uk), a harmadikon a szekszárdi Madaras Zoltán (P-Nívó Betonexpressz Corratec 2000 SE) végzett. A 27 éves olasz bringás huszonkettedikként indult, és amikor felért a Kálvária-tetőn kijelölt célba, már sejteni lehetett, hogy jó esélye van az elsőségre. Nem is sikerült letaszítani a trónról, így a pénteki, Kaposvárról induló és Szekszárdra érkező 171 kilométeres szakaszon az ő hátán feszül majd az összetett éllovasának járó – ezen a versenyen – kék színű trikó. A két kilométeres hegymászást Ben Greenwood 3:52.85 perces idővel teljesítette, míg az újdonsült magyar bajnok, Madaras Zoltán 3:53.67-es idővel ért fel a csúcsra. A 2007-es prológgyőztes, a pekingi olimpiára készülő Kusztor Péter 3:59.04-es idővel zárt. Tavaly ezzel nyert volna, az idén azonban csupán a nyolcadik helyen végzett.