Hamilton, a hazai hős

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2008.07.06. 23:07
Címkék
A szinte hibátlanul vezető Lewis Hamilton nyerte meg a kaotikus Brit Nagydíjat. A visszavonuló David Coulthard kiesett, Felipe Massa 13., a világbajnok Kimi Räikkönen negyedik , Rubens Barrichello viszont dobogós lett.

Ennél csak az volt jobb, amikor tíz éve Michael Schumacher a boxban győzött ugyanitt.

A helikopterből is alig lehetett látni valamit, amikor a mezőny felsorakozott a rajtrácson, aztán a napsütés és az özönvíz között az összes lehetséges átmenetben vezettek a pilóták. Már aki tudott. Az összetettben első Felipe Massa például nem, szerencsétlen brazil nem elég, hogy autója mechanikai problémája miatt csak a kilencedik helyre kvalifikálta magát, a legelső körben keresztbe állt a pályán, azaz a futamra is keresztet vethetett, akárcsak David Coulthard, aki páros piruettel búcsúzott Silverstone-tól.

A káoszon egyetlen ember látott át: Lewis Hamilton. Győzött is. A dobogósokat kivéve mindenkit lekörözött, Massa kettőt kapott tőle.

Pedig neki sem indult könynyen. A jó start ellenére is körökbe tellett, mire márkatársa, Heikki Kovalainen belátta, esélye sincs arra, hogy maga mögött tartsa, ráadásul Hamilton hiába száguldozott olyan íveken is, amelyekre mások rá sem mertek menni, azért a fizikát ő sem volt képes meghazudtolni, itt-ott ő is megcsúszott.

Hanem aztán eljött a pillanat, amikor elhúzhatott Kovalainen mellett, és onnantól nem volt pardon, a monszunszerű esőzés tetőpontját leszámítva nem akadt olyan pillanat, amikor veszélybe került volna vezető helye – még akkor ő is járt jobban, amikor a címvédő Kimi Räikkönen társaságában ment ki szervizelni. A finn az akkor száradóban lévő pályára gondolva nem cseréltette le gumijait, mondván: a száraz pályán jó lesz a lekoptatott intermediate is, az angol azonban bízott a csapadékban. Joggal, az eső leesett, Räikkönen pillanatok alatt eltűnt a mezőnyben.

Arra pedig ismét ráérzett – ő és/vagy a McLaren –, hogy a leghevesebb esőzés ellenére sem kell feltétlenül berohannia a boxba extrém papucsokért, így például az örökzöld Rubens Barrichello hiába rohant át az egész mezőnyön remekül időzített kerékcseréje után, Hamilton ügyesen megtartotta előnyét, mire megjött a jobb idő. Az egyetlen idegesebb momentum is odalett tehát a második szervizeléssel, amely után már csak a dupla előzéseket előadó Nick Heidfeld és a zseniális Barrichello mögött csatáztak, jóllehet ott sokan és sokat. Kimi Räikkönen például mentette a menthetőt, felküzdötte magát a dobogó alá, így a szezon közepén a futamgyőztes Hamilton, az évi kipördüléskeretét kihasználó Massa és a címvédő Räikkönen egyaránt 48 ponttal áll a világbajnokság élén.

Két hét múlva a Német Nagydíj következik, aztán pedig már a Hungaroring…

Legfrissebb hírek

Kaotikus felvezetés után Kooij-győzelem sprintben a lengyel körön

Kerékpár
32 perce

100 millió eurós ajánlattal jelentkezett be Rodrygóért a Tottenham – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
56 perce

F1 75: Schumacher kiütötte magát a vb-pontversenyből, Villeneuve ünnepelhetett

F1
1 órája

Gyulay Zsolt: Magyarország egyszerre ennyi dicséretet nagyon rég kapott

F1
1 órája

Pászka Lóránd a Ferencvárostól az FK Csíkszeredához igazolt – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

Hány érmet szereztek a MOB elnökei? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 8. rész

Egyéb egyéni
2 órája

Ötgólos Barcelona-siker Dél-Koreában

Spanyol labdarúgás
3 órája

Kovács Mátyást nemzetközi kupainduló csapatnak adta kölcsön az MTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
3 órája
Ezek is érdekelhetik