Hiába az optimizmus, Adebayor is távozhat

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2008.07.05. 00:25
Címkék
Noha Arsene Wenger arról beszélt, az Arsenal sikerre éhes fiatalokból áll, akik a következő idényben is nagyot alkotnak , mégis jelentősen meggyengülhet a csapat. Eddig inkább a távozókról szólnak a hírek, Mathieu Flamini után a gólgyáros Emmanuel Adebayor is elhagyhatja a londoniakat.

Arsene Wenger menedzser sze rint fiatal csapata folyamatosan fejlődik, és a következő szezonban még jobban teljesít majd, mint az elmúlt években.

„Az idény végeztével azt mondtam játékosaimnak, pihenjék ki magukat, és feledkezzenek meg egy kicsit a futballról, így új vágyakkal és feltöltődve érkeznek majd vissza a csapathoz – nyilatkozta a francia az Arsenal hivatalos magazinjának. – Úgy érzem, az összetartás, a győzni akarás továbbra is jellemzi a keretet. Tavaly hatvannyolc ponttal zártunk, míg az idén nyolcvanhárommal, tehát nagyot fejlődtünk. Szeretném, ha tovább folytatódna ez a tendencia – ha így lesz, egyeduralkodók is lehetünk.”

Wenger szavai magabiztosságról árulkodnak, ám nem szabad elfelejteni, hogy a csapat egyelőre adós az erősítésekkel, mivel csak a 17 éves Aaron Ramsey érkezett, míg Jens Lehmann és az alapembernek számító Mathieu Flamini távozott az együttestől. Őket követheti Alekszandr Hleb és az elmúlt szezonban összesen 30 találatig jutó Emmanuel Adebayor is.

A togói támadó iránt a Milan és a Barcelona is élénken érdeklődött, de a hírek szerint az olaszok kiszálltak a versenyből. A katalánok a múlt héten 24 millió fontot kínáltak a 24 éves csatárért; az „ágyúsok” azt az ajánlatot még kevesellték, ám a legfrissebb, a 30 milliós már meglágyíthatja a szívüket. Adebayor ügynöke elmondta: kliense még nem döntött a folytatásról, de az is biztos, hogy a játékos elégedetlen heti 35 ezer fontos fizetésével, és csak jelentős emelés esetén maradna az együttesnél.

És hogy ki érkezhet az Emirates Stadionba? A francia válogatott Samir Nasri állítólag napokon belül aláír, míg csatárposzton Roque Santa Cruz és Obafemi Martins tartozik a kiszemeltek közé. Marcos Senna igazolása azonban lehetetlennek tűnik, mert az Eb-győztes középpályás arról beszélt, inkább hosszabbítana a Villarreallal.

Legfrissebb hírek

Dambrauskasék kétszeri előnyről kaptak ki otthon az El-selejtezőben, Alisson kiütötte a finneket

Európa-liga
8 perce

Bognár György: Nagyon erős az ellenfél, de kint is futballmérkőzés lesz

Európa-liga
12 perce

Haraszti Zsolt: Nem lepett meg minket a CFR

Európa-liga
14 perce

Felkészülés: gól nélküli döntetlent ért el a DAC ukrán ellenfelével szemben

Minden más foci
45 perce

Gól nélküli döntetlent játszott a Paks a Kolozsvárral az Európa-liga-selejtezőn

Európa-liga
1 órája

Negyeddöntőbe jutott a magyar férfiválogatott a strandkézilabda Eb-n

Kézilabda
1 órája

Dániában az újonc kézilabdaklub elsőként vezette be a fizetett szülési szabadságot

Kézilabda
1 órája

Kazincbarcikára igazolt az örmény labdarúgó-válogatott csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik