Fotó: Czagány Balázs (archív)
Benedek egy rajta túlmutató csatározás legnagyobb vesztese lett
Fotó: Czagány Balázs (archív)
Benedek egy rajta túlmutató csatározás legnagyobb vesztese lett
– Kezdjük a lényeggel: mondhatjuk azt, hogy egy önön túlmutató csatározás nagy vesztese lett?– És akkor finoman fogalmaztunk – feleli Benedek Dalma.
– A női szakágban az elmúlt egy esztendőben egymást követő eseményeket talán már mindenki ismeri Magyarországon. Hallottunk több véleményt erről, az önét még nem...– Nem hiszem, hogy a véleményem sokat változtatna a helyzetemen. Janics Natasa tavaly tavaszi távozásával elindult egy folyamat, amelyet senki sem tudott kordában tartani, és amelynek részeként mi ismét elbukunk egy olimpiát. Pedig az eredmények szerint én vagyok a második számú egyesversenyző, és Paksy Timivel mi vagyunk a második számú páros Magyarországon.
–A folyamatnak, amelyről beszél, az alapját az adta, hogy edzője, Fábiánné Rozsnyói Katalin minden eszközzel el akarta vágni Janics Natasa csapatba kerülési lehetőségét. Sem Janicsról, sem a Kovács, Janics párosról nem akart hallani. Ezzel egyetért?– Ez az edző–tanítvány konfliktus, amely hónapról hónapra nőtt edző kontra tanítvány, szövetségi kapitány, elnök konfliktussá, alapjaiban rengette meg a női szakágat. Kati néni ebben a helyzetben valóban túlságosan is határozottan ment a saját feje után, és talán kiharcolt olyan döntéseket, amelyek később egészen más helyzetet idéztek elő.
– Ha úgy vesszük, a négyesválogató kierőszakolása, amely szintén Janics ellehetetlenítését célozta, éppen az önök vesztét okozta. Angyal Zoltán szövetségi kapitány ugyanis eredetileg az egyes- és pároseredmények alapján állította volna össze a női négyeseket.– És most a kapitány sziklaszilárdan ragaszkodik ehhez a döntéshez. Pedig a Világkupa utáni elnökségi ülésen több számban is felrúgták az előre lefektetett elveket. Most azonban nincs más variáció. Sőt annak idején a kapitány síkra szállt az akkor második számú magyar versenyző, Janics Natasa jogaiért. Nem hinném, és nem is látom, hogy az én érdekeimért is tűzzel-vassal küzdene. És bár még a csapat összeállításáról döntő elnökségi előtt állunk, így igazából lehet, hogy magam alatt vágom a fát, de azt kell mondanom: ne is erőltessenek be olyan négyesbe, amelyben nem látnak szívesen. Valóban csak újabb feszültséget szülne ráerőltetni magam olyan emberekre, akiknek alapvetően teher lennék. Ha például a Timivel alkotott párosunk megbontásáról lenne szó, szinte száz százalék, hogy én is lázadoznék.
– Szakmai vagy személyi ellentétek miatt nem kívánják önt a többiek a négyesben látni?– Ezt a lányoktól kellene megkérdeznie.
A TELJES INTERJÚ A SZERDAI NEMZETI SPORTBAN OLVASHATÓ