Sneijder az első kör második helye után a dobogó tetejére lőtte magát

2008.06.16. 11:24
Címkék
Honlapunk Olvasói segítségével nagy erőkkel keresi az Eruópa-bajnokság legszebb gólját, ezért aztán a csoportküzdelmek második körének lezárultával ismét szavazást hirdettünk, döntsék el Önök, hogy eldöntessék, melyik volt ennek a nyolc meccsnek a legszebbje.
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Az Európa-bajnokság első nyolc mérkőzésének végén hasonló játékra invitáltuk Olvasóinkat, akkor Zlatan Ibrahimovic görögnek bevágott bombagólja diadalmaskodott, és versenyben maradt még Wesley Sneijder, aki az olaszok kapujába pörgetett szépen, valamint Lukas Podolski második gólja a lengyelek ellenében.

A tét a második kör után sem változott: a három legtöbb szavazatot kapó gól versenyben marad az Európa-bajnokság legszebb találata címért. Választási lehetőség bőven volt, noha az első két gól messze kimagaslott a mezőnyből: ráadásul alig 20 perc különbséggel születtek meg. A második csoportkör 23 találatára összesen 3015 szavazat érkezett, melynek 47 százalékát gyűjtötte össze a győztes találat.

Az 1410 voksot kapó gól pedig nem másé, mint Wesley Sneijderé, aki a franciák módszeres kivégzésének a végére tett pontot pazar és védhetetlen lövésével a 93. percben. Szép lassan az Eb fő mesterlövészévé lép elő a holland, így hamarosan kiérdemli a Wesley Sniper becenevet... A második helyen befutó találat is ehhez a mérkőzéshez köthető, hiszen Arjen Robben alig 20 perccel korábban szinte cimbalom-szögből pofozta a léc alá a labdát, és ez 678 Olvasónk tetszését nyerte el.

A harmadik helyért ádáz csata folyt, sokáig a gallok szépítését jegyző Thierry Henry találata állt a továbbjutó helyen, ám David Villa svédeknek lőtt találata végül 20 vokssal beelőzött, és 163 szavazattal továbbjutott.

Apró érdekességként megjegyeznénk, hogy az első körhöz hasonlóan ez alkalommal sem a büntetőből szerzett gól lett az utolsó, sőt, Ivica Vastic tizenegyesére 21 szavazat érkezett – az utolsó helyen a lengyelek braziljának Roger Guerreirónak találata végzett, egyetlen vokssal.

A mostani három továbbjutó találatát betesszük az első fordulóból továbbjutottak mellé, és az Európa-bajnokság végeztével ezeket a gólokat is elindítjuk a nagydöntőn, ahol majd a teljes Eb legszebb góljára lehet szavazni.

SNEIJDER GYŐZTES BOMBÁJA


ROBBEN ELKÉPESZTŐ GÓLJA


KORSZERŰ KONTRA VILLA MÓDRA

Legfrissebb hírek

Fölényesen nyert a Vasas a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
1 órája

Kizárták a Southamptont, a Middlesbrough játszhat a Premier League-be jutásért – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

PL: Bournemouth–Manchester City

Angol labdarúgás
1 órája

Jégkorong-vb: Magyarország–Nagy-Britannia

Jégkorong
1 órája

Hazai pályán egyenlített a Szombathely a férfi kosárlabda NB I döntőjében

Kosárlabda
1 órája

Légiósok: Szalai Attila nem zárkózik el attól, hogy Lengyelországban maradjon

Légiósok
2 órája

Hanga Ádám még nem döntött a folytatásról

Kosárlabda
2 órája

Niké Liga: egygólos hátrányban a Komárom az osztályozón

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik