Bravúr lenne elbukni

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2008.06.01. 01:30
Címkék
A spanyol Alberto Contador jól teljesített az Olasz körverseny utolsó hegyi szakaszán, megőrizte a rózsaszín trikót, és minden bizonnyal a vasárnapi befutó után is ő áll majd az élen.

Az utolsó lehetőség. Ennek tu datában készülhetett a Giro d’Italia huszadik etapjára a Danilo Di Luca, Gilberto Simoni, Riccardo Ricco trió, mivel egyértelmű volt, a vasárnapi időfutamon nem tudják megverni az éllovas spanyol Alberto Contadort. Ezért pénteki kisebb gyengélkedése után a szombati hegyi etapon kellett (volna) legalább egy-két percet verni az Astana Tour-győztes versenyzőjére.

A huszadik etapon három hegyet kellett leküzdeni, az első a Passo Gavia, más néven a Cima Coppi – a legendás, ötszörös győztes Fausto Coppi emlékére minden évben a legmagasabb hegy érdemli ki ezt az elnevezést –, amelynek csúcsa 2618 méter magasan volt, ezt pedig még további két hegy követte. Könnyebbség volt viszont, hogy az utolsó csúcs után 17 kilométer lejtmenet következett.

Az Astana remekül taktikázott, a segítők – élükön Antonio Colommal – szinte végig ott voltak Contador mellett, de egy métert sem vezettek, ezt meghagyták a kihívóknak, akikben azonban ezúttal nem volt elég erő. Ricco szokás szerint mindenkivel veszekedett, ha szemmel ölni lehetne, már az összes ellenfelét likvidálta volna a hiábavalóan támadó heves olasz ifjú. Az utolsó hegyen a kétszeres győztes nagy öreg, Simoni tudott némi előnyt kicsikarni, de ez semmire sem volt elég.

A szakaszt – immár a harmadikat – az olasz Emanuele Sella nyerte meg, Simoni hozott 28 másodpercet a többieken, akik egy bolyban értek be. Vasárnap sík egyéni időfutamra kerül sor. Ricco hiába van csak négy másodpercre Contadortól, ebben a műfajban fényévekkel gyengébb, minden bizonnyal még az első egyenkéntit megnyerő Marzio Brushegin sem tud két percet verni a spanyolra.

Eredmények a 25. oldalon

Legfrissebb hírek

Zsóri Dániel gólpasszának és góljának köszönhetően nyert az Arad – videó

Légiósok
18 perce

PSK: a Puskás Akadémia kikapott a Genktől, a nyolcadik helyen végzett

Minden más foci
41 perce

Puskás–Suzuki-kupa: Budapest Honvéd–Juventus döntő

Minden más foci
45 perce

Jégkorong-vb: a kanadai kapitány nem ígérheti meg Crosby játékát

Jégkorong
50 perce

A Barcelona spanyoljáról áradozott a Real Madrid korábbi klasszisa

Spanyol labdarúgás
1 órája

Vízilabda: a Semmelweis Egyetem átveszi az OSC játékosait, már megvan az új vezetőedző is

Vízilabda
2 órája

Egy ötödik és egy tizedik hely a floorball-világbajnokságról

Egyéb csapat
2 órája

Milánó 2026: a MOB elfogadta a sportági előrejelzéseket

Téli sportok
2 órája
Ezek is érdekelhetik