Gyógyuló sérültek

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2008.05.09. 02:44
Címkék
A finálé lázában ég a héten Veszprém és Mannheim. A férfi kézilabda KEK-döntő szombati visszavágóján a legeredményesebb magyar klubcsapat másodszor, a német RN Löwen először szerezhet európai trófeát.

Gondokkal küzdött az elmúlt napokban az MKB Veszprém, mert több játékosa nem vagy nem százszázalékos intenzitással edzhetett a KEK-finálé szombati visszavágójára. A második összecsapásra tisztes előnyt (37–32) szerző veszprémiek közül Eklemovics Nikola (vádlisérülés) különböző kezelésekre járt, nem szerepelhetett kedden a szegedi rangadón, csütörtökön tért vissza társai közé. Felgyógyult vírusfertőzéséből Gulyás Péter, akit legyengített a lázzal járó kór. Jót tett a pihenés Iváncsik Gergőnek, aki fájós bokája miatt szintén kihagyta a vereséggel záruló Pick elleni csatát.

„Rettentően sajnáltam, hogy nem léphettem pályára Szegeden, ugyanakkor a bokámnak használt a néhány napos kihagyás, vagyis igazuk lett az orvosoknak – mondta Iváncsik Gergő. – Nagyobb gond, hogy krónikus a bokabántalmam, és a kopások, valamint meszesedések miatt rendre kiújul a fájdalom. Ilyenkor gyógyszereket kell szednem, és fizioterápiás kezelésekre is járok. Az edzések előtt fájdalomcsillapítót kaptam, s így fel tudtam készülni a KEK-visszavágóra. Előnyünk talán elegendő lesz a végső sikerhez, de ehhez olyan kiemelkedően kell játszanunk, mint itthon, az első mecscsen. Védekezésünket akár javíthatjuk is, és a kapusok napi formáján is sok múlhat.”

A veszprémiek, akik 17 játékossal utaznak a visszavágóra, igyekeztek gyorsan túltenni magukat a keddi szegedi fiaskón. A Rhein-Neckar Löwen elleni első mérkőzésük videofelvételének elemzése után láttak hozzá a taktikai gyakorláshoz. Ennek középpontjában az állt, miként tudják megakadályozni, hogy a vb-aranyérmesekkel és második helyezettekkel felálló Löwen rájuk erőltesse rohanós stílusát, hibákra kényszerítse őket.

Mocsai Lajos edző szerint kupadöntőhöz méltó, magas színvonalú csata vár az MKB Veszprémre, s számít ellenfele taktikájának módosulására. Ennek részleteit persze nem árulta el a tréner, de annyit elmondott, nem lenne meglepve, ha kollégája, Jurij Sevcov elrendelné, hogy valamelyik veszprémi átlövőt emberfogással semlegesítsék Buday Dánielék.

A KEK-döntő visszavágója szombaton 16 órakor (tv: Sport1) kezdődik.

Legfrissebb hírek

Ötödik világbajnokságára utazhat a 39 éves legenda – kihirdették Japán vb-keretét

Foci vb 2026
20 perce

NS-infó: lehet, hogy mégsem Kulcsár Krisztián lesz a sportállamtitkár?

Egyéb egyéni
24 perce

Elek Gábor: Nem szeretnénk szimpatikus vesztesek lenni

Kézilabda
32 perce

NHL: kiütéssel jutott tovább a Vegas, előnyben a Montreal

Amerikai sportok
1 órája

Újra átélni az eufóriát – Beke Zsombor jegyzete

Jégkorong
2 órája

Majoross Gergely: Az odaadásunk a legnagyobb fegyverünk

Jégkorong
2 órája

Humphries nagy napja – kialakult a darts Premier League elődöntős mezőnye

Egyéb egyéni
9 órája

MLSZ: Az Újpest és az FTC is szektorbezárást kapott

Labdarúgó NB I
9 órája
Ezek is érdekelhetik