Egyetlen ütővel is végigvert mindenkit

B. M.B. M.
Vágólapra másolva!
2008.04.07. 23:47
Címkék
Ahhoz képest, hogy előző hat próbálkozása során két mecscset is csak egyszer sikerült nyernie egyhuzamban, Nyikolaj Davigyenko egészen szépen végzett a 7.54 millió dolláros miami szupertornán.

A világranglista 4. helyén álló orosz rendben eljutott az elődöntőig, majd két olyan ellenfelet is legyőzött a viadal hajrájában, akiket előtte soha, s ezzel megszerezte pályafutása 12. tornagyőzelmét.

Davigyenko előbb az amerikai Andy Roddickon lépett át, majd a vasárnapi fináléban a spanyol Rafael Nadalt sem kímélte: alig 82 perc alatt, 6:4, 6:2-re intézte el. A világranglista másodikja nagyjából az első szettben 3:2-ig tartotta magát, onnantól a második szervái mögül is keményen, agresszíven játszó orosz szinte lesöpörte, így nem lehetett kétséges a találkozó végkimenetele.

„Számomra is óriási meglepetés ez a tornagyőzelem, elvégre sosem szokott jól menni a játék Miamiban. Ráadásul ugyanazzal az ütővel játszottam le az összes meccsemet – ezt örökre meg fogom őrizni, az biztos” – örvendezett Davigyenko, aki legutóbb tavaly októberben ünnepelhetett tornagyőzelmet. Nadal sem volt nagyon elkeseredve, még akkor sem, ha továbbra is elsőség nélkül áll az idén – persze várhatóan már nem sokáig, elvégre kezdődik a salakszezon. „Hihetetlenül játszott, esélyem sem volt ellene – vélekedett legyőzőjéről. – De továbbra is pozitívan gondolkodom, az évad hátralévő részében lesz még elég verseny, amelyet megnyerhetek.”

Legfrissebb hírek

Gólzáporos évzárás? – Cselőtei Márk publicisztikája

Minden más foci
4 órája

A show megkezdődött – Borbola Bence jegyzete

Foci vb 2026
4 órája

Szombati sportműsor: három mérkőzés az NB I-ben; idegenben lép pályára a Liverpool

Minden más foci
4 órája

12 év után ismét vb-negyeddöntős a magyar női kézilabda-válogatott!; Kylian Mbappé és Erling Haaland szembekerül a futball-vb csoportkörében

E-újság
4 órája

Megszakadt a Panathinaikosz jó sorozata, a Valencia állta útját a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
5 órája

Európai kézilabdaligák: Hanusz Egon négy gólt szerzett

Kézilabda
5 órája

A kapusok voltak a főszereplők, nem bírt egymással az Oviedo és a Mallorca

Spanyol labdarúgás
5 órája

Ethan Mbappé döntött a Marseille ellen; Pogba emberelőnyben sem tudott segíteni a Monacón

Francia labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik