Szolnok akarja az élvonalat

Vágólapra másolva!
2008.04.02. 01:15
Címkék

Szolnok akarja az élvonalat! A Ferencvárost legyőző csapattal kapcsolatban azért érdemes ezt leszögezni, mert elterjedt: a klub névadó szponzora felszámolja szolnoki gyárát, ez pedig alapjaiban rengetheti meg a szolnoki futball anyagi helyzetét.

„Ez nem igaz, és jó is, hogy néhány félreértést tisztázhatunk – cáfolt Ferencz Gábor, az MLSZ elnökségi tagja, a Szolnoki MÁV-Mondi elnöke, aki egyúttal a Mondi cég igazgatótanácsának elnöke. – A klub nincs veszélyben! Hallom én is, hogy nem akarunk felkerülni, de ez sem igaz: hatvan esztendeje esett ki a csapat az élvonalból, húsz éve lett volna esély, de akkor lemaradtunk, most egyre jobban akarja a város és a közönség a legmagasabb osztályt.”

Korábban megjelent, hogy a Mondi megszünteti az irodai papír gyártását, így szolnoki gyáregységét értékesíteni akarja.

„Nézze, a Mondi a klub költségvetésének nagyjából tizenöt százalékát állja – mondta Ferencz Gábor. – Ennek kiesése nem rengetheti meg a klubot, de az igaz, hogy új névadó szponzort keresünk. A cég eladja a gyárát, van vevőjelölt, a jelenlegi helyzet szerint más profilú tevékenységet folytat majd.”

Nagy kérdés: mit szólnak a sikerekhez a város vezetői?

„A Fradi-meccs után bement az öltözőbe Szalay Ferenc polgármester – folytatta Ferencz Gábor. – Elmondta, ha a csapat kivívja a feljutást, a város minden segítséget megad, hogy stadionunkat alkalmassá tegye élvonalbeli meccsek rendezésére. Szóba került, hogy idegenben játszanánk addig, de például az nem igaz, amit hallottam, hogy Tiszakécskén rendeznénk a találkozókat.”

Legfrissebb hírek

Csata Dániával a sorozatban hatodik röplabda Eb-részvételért

Röplabda
15 perce

„Rendületlenül kitartani” – üzenet a geszti Tisza-kastély kertjéből

Labdarúgó NB II
32 perce

Pécsi Ármin: Csak rajtam áll, hogy élek-e ezzel a lehetőséggel

Angol labdarúgás
1 órája

Pécsi kesztyű – Deák Zsigmond jegyzete

Légiósok
1 órája

Igazi beach aréna hangulat, nyárzáró partyval – ezt kínálja az idei strandröpi ob

Röplabda
1 órája

Szombati sportműsor: fontos selejtezőt játszik a kosár- és a röplabda-válogatott

Minden más foci
8 órája

Exkluzív interjú Pécsi Árminnal; röplabdanagyüzem a napokban Magyarországon

E-újság
8 órája

Idegőrlő – Csinta Samu publicisztikája

Bajnokok Ligája
9 órája
Ezek is érdekelhetik