Edzőváltásról szó sem lehet!

Vágólapra másolva!
2008.04.02. 01:15
Címkék

A Szolnokon tüntető szurko lók Csank János vezetőedző távozását követelték, mert úgy vélték, roppant messze került a csapat a feljutásról szőtt álmok megvalósulásától. Rieb György, a Ferencváros elnöke nem volt ott a mérkőzésen. Lapunknak elmondta: sajnálja a történteket, ugyanakkor megérti az elkeseredettséget, hiszen ő is nagyon csalódottan fogadta a vereség hírét. Arra a kérdésre, mennyi esélyt lát még a feljutásra, azt felelte, nem adják fel a reményt, a hátralévő tíz fordulóban a hatpontos hátrányt ledolgozhatónak tartja.

A Ferencváros sorsdöntő hetek előtt áll, hiszen a tervek szerint április közepén aláírják a szerződéseket az angol befektetővel. Kézenfekvő a kérdés, hogy a csapat vártnál gyengébb szereplése mennyire befolyásolhatja a tárgyalásokat. Nos, Rieb György határozottan kizárt minden ezzel kapcsolatos spekulációt. Szerinte ebből a szempontból közömbös a futballisták pillanatnyi eredményessége, a kudarc nem hat ki a tárgyalásokra és a szerződések tartalmára; ha minden a tervezett ütemben halad, május elején például valamennyi hitelező megkapja a pénzét, és befejeződhet a klub konszolidációja. Azt viszont elismerte, hogy a feljutás fontos lenne, hiszen a legnagyobb célokat a Fradi csak élvonalbeli csapatként érhetné el. Az elnök azt is elárulta, hogy beszélt erről Kevin McCabe-bel is, aki azt mondta, mindenáron próbáljanak meg felkerülni, de ha ez mégsem sikerül, akkor a nyáron olyan csapatot kell kialakítani az Üllői úton, amely a következő bajnokságban gond nélkül vívhatja ki az első osztályú szereplést.

A szurkolók követelésével, azaz Csank János menesztésével kapcsolatban Rieb György Berki Krisztiánhoz irányította lapunkat. A labdarúgócsapatot működtető részvénytársaság igazgatótanácsának elnöke megkeresésünkre határozottan kijelentette: fel sem vetődött az edzőváltás gondolata. Csupán annyi történt, hogy a csapat az ötödik tavaszi meccsén vereséget szenvedett, először az idényben, ám van még tíz mérkőzés, amelyeken ki lehet harcolni a hőn áhított feljutást.

Legfrissebb hírek

Exkluzív interjú Pécsi Árminnal; röplabdanagyüzem a napokban Magyarországon

E-újság
5 órája

Kuttor Attila: Legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna, de a futball nem pontozásos sportág

Labdarúgó NB I
5 órája

Idegőrlő – Csinta Samu publicisztikája

Bajnokok Ligája
6 órája

Szombati sportműsor: fontos selejtezőt játszik a kosár- és a röplabda-válogatott

Minden más foci
6 órája

Sallai jobbhátvéd volt, büntetőt harcolt ki, simán nyert a Galata a nyitányon

Légiósok
6 órája

Isak az Espanyol ellen sem lépett pályára a Newcastle-ban

Minden más foci
6 órája

Kézi: a 7. helyért folytatja a magyar válogatott az U17-es leány Eb-n

Utánpótlássport
6 órája

Megvan, ki lesz a Veszprém csapatkapitánya a következő idényben

Kézilabda
6 órája
Ezek is érdekelhetik