A csoportelsőség a tét

Vágólapra másolva!
2008.03.09. 02:04
Címkék
A női kézilabda Bajnokok Ligája-középdöntő két négyes csoportjában már négy fordulót lejátszottak, s kialakulóban van az elődöntő párosítása. Két körrel a vége előtt a Győr és a Hypo már továbbjutó, csupán az a kérdés, hogy a két csapat a csoport élén végez-e.

Nem vállalunk túl nagy koc kázatot, ha azt jósoljuk: a csoportelsőség megszerzésére a Győrnek, valamint a Németh András szakmai irányításával dolgozó osztrák Hypo NÖ-nek van legtöbb esélye. A még kiadó két elődöntős hely sorsát jelentősen befolyásolja a vasárnapi Győr–Togliatti, valamint a másik ágon a Zvenyigorod–Viborg meccs végeredménye.

Szerdán a győriek a népligeti csarnokban vendégszerepeltek, és jó játékkal, meglepően könnyen győzték le a rangadón a súlyos anyagi gondokkal küzdő címvédő Budapest Bank-FTC-t.

Ezzel rá is hangolódtak a vasárnapi győri, Lada Togliatti elleni BL-mérkőzésre.

„A remek formában lévő Tomori Zsuzsanna, aki védekezésben és támadójátékban is meghatározó tagja csapatunknak, kézsérülést szenvedett az FTC ellen – mondta Konkoly Csaba edző. – Ettől eltekintve csakis jó tapasztalatokat szereztem, hiszen a szintén sérült Pálinger Katalin nélkül is magabiztos volt a csapat játéka, s ez erősítette a lányok önbizalmát. Herr Orsolya parádésan védett, jól védekeztünk, és gyors támadásaink eredményesen zárultak. Bizakodó hangulatban várjuk a Ladát.”

A két csapat a legutóbbi BL-idényben is találkozott: tavaly januárban Togliattiban a később fináléba jutó hazaiak nyertek 31–29-re, majd egy hónappal később a győri visszavágón 39–28-as ETO-siker született. Legutóbb február 9-én Togliattiban is nyertek a győriek 28–22-re. Vasárnap sorozatban a 32. győzelmüket arathatják.

Legfrissebb hírek

Szédelgő feldicsérés – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
1 órája

Egy darabka múlt – Vincze Szabolcs jegyzete

F1
1 órája

Jelesre vizsgázott a 40. Magyar Nagydíjon a Hungaroring vadonatúj infrastruktúrája; állandó téma Gruber Zsombor klubváltása

E-újság
1 órája

Keddi sportműsor: BL, El, Kl, és lengyel kör

Minden más foci
1 órája

„Legalább a játékosok felének a nevét már ki tudom ejteni” – Orbán Viktor egy étteremben futott össze Marco Rossival

Labdarúgó NB I
1 órája

Kerkez és Szoboszlai végig a pályán volt, a Liverpool a második meccset is megnyerte az Athletic ellen

Angol labdarúgás
2 órája

Frankl András szerint csak a végén dönt a McLaren a csapatsorrendről

F1
2 órája

A Vasas Kecskeméten szerezte meg az első pontjait

Labdarúgó NB II
3 órája
Ezek is érdekelhetik