Hiányzott a mókázás

Vágólapra másolva!
2008.02.19. 12:20
Címkék

A Kelet 134–128-as győzelmével zárult New Orleansben az 57.

NBA All-Star-mérkőzés. A meccs MVP-díját a clevelandi LeBron James vehette át.

Három éven belül másodszor kapta meg a mérkőzés legjobbját megillető MVP-trófeát az NBA All-Star-mérkőzést követően LeBron James. A Cleveland Cavaliers 23 éves, négyszeres All-Starja 30 percet töltött a parketten, s ez idő alatt 27 pontig, nyolc lepattanóig, kilenc gólpasszig, két labdaszerzésig és két blokkolásig jutott. Pontátlaga a New Orleans-i produkciójának köszönhetően 24.7-re javult, ami a legkiválóbb a gálatalálkozók történetében. A magyar idő szerint hétfőre virradóra lejátszott meccs kosárkirálya is a Kelet válogatottjából került ki Ray Allen személyében. A bostoni utólag, Caron Butler sérülése miatt kapott meghívót a show-ra, s végül 28 találatnál állt meg. Mindezek tükrében nem véletlen, hogy a mérkőzés a keletiek 134–128-as sikerével zárult, akik összesítésben 35– 22-re vezetnek.

A Celtics szakvezetője, Doc Rivers által dirigált társulat kezdő ötösébe a sérült bostoni bedobó, Kevin Garnett helyett a torontói Chris Bosh került be. A túloldalon a tavalyi MVP, a kézsérüléssel bajlódó Kobe Bryant ugyan vállalta a szereplést, de ennek gyakorlati jelentősége nem volt. A tízszeres All-Star óvatosságból mindössze három percet töltött a pályán, s csak egy védőlepattanót jegyeztek be a statisztikájába.

Egyáltalán nem jutott viszont szóhoz Shaquille O’Neal, aki NBA-karrierje kezdete óta most először nem kapott meghívót az All-Star-mérkőzésre. A minap Miamiból Phoenixbe szerződő, „The Big Daddy” becenévre hallgató négyszeres bajnok hiánya miatt a játékosok folyamatosan panaszkodtak.

„Ő a mi keresztapánk – magyarázta a denveri Carmelo Anthony. – Nélküle nem is érzem igazán jól magam.”

Klubtársa, Allen Iverson rátett egy lapáttal: „Mindenki Shaqkel szeretne együtt lenni. Remek fickó a pályán és a pályán kívül is. Azt hiszem, őt egy napon kell emlegetnünk Wilt Chamberlainnel és Bill Russelllel. Minden idők egyik legzseniálisabb kosarasa.”

Szó mi szó, a 36. születésnapját jövő hónap elején ünneplő Shaq bohóckodásai nélkül szegényebb lett a gála, elmaradtak a sajátos show-elemek. Mert bármilyen látványos légi bemutatókra vállalkoztak is a játékosok az elmúlt esztendőkben, azért a szurkolók többsége mégiscsak azt emlegeti, amikor például tavaly O’Neal breaktáncbemutatót rögtönzött a hivatalos edzésen Dwight Howard és LeBron James közreműködésével, vagy amikor egyik pillanatról a másikra centerből átment irányítóba, s behemót testével cikázni kezdett a parketten...

Ha a „The Big Cactus” (a tizennégyszeres All-Star egy másik beceneve) magánszámait nélkülözte is a New Orleans Arena 16 271 látogatója meg a több millió tv-néző, azért nem volt fölösleges végigülni a 2 óra 26 percnyi játékidőt. A Kelet például valóságos triplazáport zúdított a nyugatiak gyűrűjére, a „vendégek” – új rekordként – 36 hárompontossal kísérleteztek; az előző csúcsot harminc rádobással a Nyugat tartotta 2002 óta. A New Orleans Hornets hátvédje, Chris Paul a gólpasszok osztogatásában jeleskedett, tizennégy asszisztja a legtöbb 2000 óta, amikor Jason Kidd szolgálta ki társait hasonló előzékenységgel. Ami pedig a találkozót illeti: három és fél negyeden át az AllStar-előadások hagyományos forgatókönyve szerint zajlott. Ám bármennyire is a sportág ünnepeként tekintenek a játékosok az All-Star-mérkőzésre, azért a vérükben van, hogy nyerni szeretnének. A New Orleans-i hajrában a Keletnek jött ki jobban a lépés, köszönhetően elsősorban Ray Allennek, aki az utolsó 3 perc 15 másodpercben 11 pontot szórt. Ez azonban nem volt elég az MVP-címhez, a díj LeBron Jamesé lett, aki a tizenegyedik olyan kosaras, akit legalább kétszer megválasztottak a gálatalálkozó l e g jobbjának.

Az All-Star-hétvégének jövőre a phoenixi US Airways Center ad otthont.

Az arizonai városban legutóbb 1995-ben randevúzott a liga elitje, akkor a Nyugat nyert 139–112re, és a sacramentói Mitch Richmondé lett az MVP-díj. Az NBA helyszínválasztása azért is figyelemre méltó, mert még mindig van négy olyan város a jelenlegi franchise-otthonok közül (Memphis, Portland, Sacramento és Torontó), ahol eddig egyszer sem rendeztek AllStar-Weekendet.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik