Pechesen vesztett a MAFC

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.01.06. 23:10
Címkék

Bár akadtak már nyögvenyelős meccsei a táblázaton második PVSK-Expo Center Pécs férficsapatának a bajnokságban, kevesen gondolták volna, hogy épp a MAFC ellen szenved meg a legjobban, amely alapembereket vesztett anyagi problémái miatt a két ünnep között. Láss csodát, ezek után szombat este úgy állt a meccs három negyed után , hogy 62–50-re, tehát tucatnyi ponttal vezetett az idegenben egyelőre nyeretlen fővárosi gárda. Mégsem nevetett a végén…

„Kissé tompábban kezdett a Pécs, nálunk jó egyéni teljesítmények voltak, ám a hosszabbításban már nemigen volt sanszunk, ráadásul akkor már faultproblémáink is akadtak” – emlékezett vissza a történtekre Dinnyés Attila, az egyetemisták edzője. No igen, a hosszabbítás... Ebben az évadban már harmadszor volt ötperces ráadás MAFC-meccsen, és a korábbiakat mind megnyerte Budapest egyetlen első osztályú férficsapata, most viszont négy ponttal elbukta.

De nem is emiatt bosszankodtak leginkább a gárda tagjai hazafelé tartva. Hanem azért, hogy egyáltalán sor került az „ötödik felvonásra”, mert a negyedik játékrész hajrájában tenisznyelven szólva megvolt a meccslabda. Három másodperccel a játékidő letelte előtt, 73–72-es pécsi vezetésnél ugyanis Jitim Young, a vendégek eddig legveszélyesebb játékosa állhatott oda a büntetővonalra kettőt dobni. Nos, az egypontosokat eddig 67 százalékkal értékesítő amerikai elhibázta második kísérletét…

A hazaiak így idénybeli tizedik és egymás utáni hetedik sikerüket söpörték be néhány perccel később, a MAFC meg legfeljebb a tisztes helytállásnak örülhetett, ami utólag ugyanannyit ért, mint ha egy sima húszast vertek volna rá. Dinnyés szerint is kár az elszalasztott lehetőségért: „Lehetett volna nyerni, pedig ilyen csapat ellen, mint a Pécs, amely minimum dobogóesélyes, ez bárkinek bravúr lenne. Ilyen esély egyszer-kétszer adódik csak, meg kell tanulnunk kihasználni!”

A kérdés csak az, hogy kikkel – avagy hogy milyen kosárlabdázói maradnak a pénzhiány miatti elvándorlás után, ami miatt eddig két játékos, Góbi Henrik és Jermayne Thomas szedte a sátorfáját. Utóbbi Körmend felé kacsingat, a másik két amerikai azonban meglepetésre maradt: a már említett Young és Edwin Draughan is pályára lépett Pécsett. Dinnyés Attila annyit jegyzett meg ezzel kapcsolatban, hogy ő a jelenlegi kerettel készül, a többi a vezetőség dolga.

Legfrissebb hírek

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
8 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
10 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
28 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
36 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
40 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
47 perce

Németországnak csaknem száz év után ismét nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoka van

Ökölvívás
56 perce

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
56 perce
Ezek is érdekelhetik