A bajnoki rajt előtt jelentős válto zást élt át a Győri Audi ETO KC női csapata. Az ezüstérmes együttes kispadjáról felállt Róth Kálmán, a korábbi sikerek kovácsa, és helyét a női első osztály legfiatalabb mestere, Konkoly Csaba (37 éves) vette át. A szakmai vezetőségben történt módosulás miatt fikarcnyit sem változott az együttes terve: a Győrnek ebben az évadban vissza kell szereznie a bajnoki elsőséget a Ferencvárostól, meg kell védenie a Magyar Kupában elért első helyét, valamint a lehető legmeszszebb kell jutnia a Bajnokok Ligájában (ez magyarul azt jelenti: döntőbe jutna az ETO).
Augusztus végétől csak győztes mérkőzésen dirigálta tanítványait Konkoly Csaba, aki méltán lehet büszke legfrissebb és eddigi legfényesebb eredményére, a Slagelse legyőzésére. A Győr tavasszal a BL-elődöntőben kétszer kikapott Anja Andersen csapatától, s annak ellenére is pokolian fűtötte a visszavágás vágya, hogy mind vezetői, mind játékosai hangoztatták: a jelenlegi Slagelse már egy másik csapat, és a Győr is sok tekintetben átalakult.
Az Audi ETO sikereinek titkát keresve megállapítható, hogy újabb kiemelkedő eredményeit lényegében annak köszönheti, hogy nem változott meg az edzések intenzitása és módszere, továbbra is megmaradt a jó kapcsolat a játékosok és a szakvezetők között, továbbá a közös nagy célok óriási összetartó erőt jelentenek a kitűnően motivált játékosok, a vérprofi vezetők és a lelkes szurkolók között.
Konkoly Csaba maga is elismerte, hogy annak idején sokat tanult egyik példaképétől, Róth Kálmántól, aki mellett az együttes másodedzője volt. Ő is sokat beszélget, ha kell, négyszemközt is társalog a lányokkal, akik szerint kitűnő edző, empatikus szakember, aki nagyon jól megérti őket. Nem lényegtelen, hogy Konkoly is ezer szállal kötődik Győrhöz, a klubhoz és a kézilabdához, akárcsak az ETO korábbi és jelenlegi edzői, a közelmúltban elhunyt férfiedző, Tóth László, az utánpótlás-nevelésben továbbra is sokat és hasznosan dolgozó Róth Kálmán és a férficsapat mai trénere, Deáki István. A Bercsényi gimnáziumban tanító, testnevelés–földrajzszakos Konkoly Csaba szinte megszállottja a sportágnak és a munkának. Az ellenfeleket videóról elemzi, folyamatosan képezi magát, hasznosítja németnyelv-tudását, és hamarosan megszerzi a szakedzői diplomát a Testnevelési Egyetemen. Munkája eredményességét segíti Bakos István kapusedző, valamint a részben átalakult és lassan egységessé kovácsolódó csapat, amelyben elvárás, hogy a vezéregyéniségek, az úgynevezett sztárok a csapat érdekének rendeljék alá tudásukat.