Elég a profizmusból?

B. CS.B. CS.
2007.08.16. 23:38
Címkék

Tulajdonos és szakmai igazgató nélkül várja a vasárnapi NB III-as nyitányt az Egri FC, sőt a klubigazgató, László István is csak addig marad, amíg el nem rendezi a bajnokság előtt szükséges teendőket. Utána ő is követi Keller Józsefet, a hevesi egyletet működtető gazdasági társaság első emberét. A Kazinbarcika SC-ben is tulajdonosi jogokat gyakorló egri vállalkozó azonban nem hagyja el a NB II-es gárdát, mint ahogy szakmai felelősként és elnöki tanácsadóként Tornyi Barnabás is csak a borsodi klubot segíti ezután. „Sokba került az, hogy képzett szakembereket hozzak a klubhoz. Nem tudok mit kezdeni azokkal, akik a profizmust nem képesek elfogadni” – mondta Keller József, miután távozásáról közleményt adott ki. A hevesi egyletnél 2005-ben kezdett tevékenykedni a téglagyár-tulajdonosként tevékenykedő vállalkozó. Neki köszönhető a városi stadion felújítása és az utánpótlásnevelés magasabb szintű működtetése. Kétéves szünet után az ő támogatásával lett újra felnőtt labdarúgócsapat Egerben, amely a megyei első, majd a megyei másodosztályban szerzett bajnoki címet követően nyáron azzal a céllal erősítette meg keretét, hogy a 2007–2008-as szezonban megnyeri az NB III Mátra-csoportját. Ennek érdekében 11 játékos érkezett a gárdához, köztük hét a testvércsapatnak számító Kazincbarcikai SC-től. Közleményében Keller József ugyan nem nevezte meg azt a két személyt, akik miatt erre az elhatározásra jutott, de a városban nyílt titok, hogy a felnőttek edzője, Nagy Endre és az utánpótlásban ténykedő tréner, Székely Károly miatt távozik. Az érintett szakvezetők sajnálattal vették tudomásul a döntést. Az önkormányzat részéről Szeleczki János azt hangsúlyozta, hogy eddig is törődtek a klubbal, és ezután sem kívánják magára hagyni az Egri FC-t. „Arra kérjük Keller urat, hogy gondolja át döntését” – fogalmazott az egri alpolgármester. A klub alkalmazásában állóknak december 31-ig nem kell tartani attól, hogy fizetés nélkül maradnak, erről még gondoskodik Keller József.

Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
15 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
18 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
21 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
24 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
27 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
31 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
42 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik