Kedd éjszaka újabb fordulat történt a Ferrari-kémbotrányban: Mike Coughlan, a McLaren főtervezője, akit 780 oldalnyi bizalmas Ferrari-információ jogosulatlan birtoklása miatt a Scuderia feljelentett a londoni legfelsőbb bíróságon, vádalkut kötött az olasz istállóval. A Ferrari így még az előtt lezárta a brit mérnök elleni pert, hogy az valójában elkezdődött volna, cserébe Coughlan mindent elmond a csapatnak, amit a kémügyről tud, és azt fel is használhatják az ügyben Olaszországban folyó eljárásban.
Így az ügy fő cselekményszálának vizsgálata a modenai bíróságra vár, amely Nigel Stepney szerepét elemzi. A Ferrari formálisan emelt panaszt a múlt héten elbocsátott fejlesztési vezetője ellen, hiszen nincs bizonyítéka rá, hogy ő adta át az iratokat Coughlannek.
Inkább azért került Stepney a célkeresztbe, mert Ross Brawn technikai igazgató távozása óta nem titkolta, hogy szívesen távozna Maranellóból, és viselkedésével felbőszítette a csapatvezetőséget. Amikor aztán egy wokingi fénymásoló üzletből felhívták a Ferrarit, hogy a mclarenes Mike Coughlan felesége, Trudy 780 oldalnyi Ferrari-dokumentációt sokszorosított náluk, azonnal Stepney jutott eszükbe. Stepney ugyanis korábban a Benettonnál és a Ferrarinál is dolgozott Coughlannel, akivel együtt júniusban találkoztak is Nick Fryjal, a Honda csapatvezetőjével, mert a japán csapatnál akartak munkát vállalni.
Azzal, hogy a londoni legfelsőbb bíróságon feljelentett, mclarenes állásából egy hete felfüggesztett Coughlan felajánlotta teljes körű segítségét a Ferrarinak, a Scuderia közelebb került a megoldáshoz, hiszen a tervező segítségével gyorsan felgöngyölhetik a szálakat. Ugyanakkor Coughlan leszögezte, csak úgy tesz vallomást a modenai bíróságon, hogy garantálják számára: nyilatkozatát később nem használják fel ellene.
Coughlantől azonban nemcsak azt várja el a Ferrari, hogy mondja el, hogyan is kerültek hozzá a dokumentumok. Arról is hallani akarnak az olasz istállónál, mikor és hogyan került a képbe Jonathan Neale, a McLaren menedzser-igazgatója, aki állítólag szintén tudott az iratokról. Emellett meg akarják tekinteni Coughlan számítógépét, amely nem volt a lakásán a házkutatáskor, hanem valószínűleg a McLaren wokingi főhadiszállásán lévő irodájában van. Nem biztos azonban, hogy jogosan követelheti ezt a Ferrari, hiszen első számú riválisa, a McLaren főtervezőjének összes dokumentumához hozzáférhetne ezáltal.
A Ferrari azt is tudni véli, hogy bár Coughlan azt állította, április végén jutott hozzá a dokumentációkhoz, vannak olyan anyagok nála, amelyek később keletkeztek. Noha egyre közelebb kerülünk a megoldáshoz, nem lehet tudni, mikor derül ki, hogy Stepney vagy esetleg másik ferraris alkalmazott adta-e át a dokumentációkat Coughlannek. Közben Nick Fry Hondacsapatvezető magyarázkodni kényszerült, mert a McLaren és a Ferrari vezetői is támadják amiatt, hogy csak Silverstone-ban szólt a Stepneyvel és Coughlannel történt találkozójáról.
„A Formula–1-ben és az életben is általános, hogy aki előrébb akar lépni, állásajánlatok után néz – mondta Nick Fry. – Mi is több szakemberrel beszéltünk, de senkinek a csapatfőnökét nem értesítettük arról, hogy megkeresett minket. Minden vezető így tenne, különben szavahihetetlenné válna, és ellehetetlenülne a paddockban. Nem tudhattam Mikeról és Nigelről, hogy mivel vádolják őket, ezért nem is éreztem úgy, hogy árulkodnom kellene. Ron Dennis és Jean Todt sem tette volna. Amikor kirobbant a botrány, Japánban voltam, a Honda főhadiszállásán. Amikor pedig már egyértelmű volt, hogy e két ember van az ügy középpontjában, Silverstone-ban
azonnal szóltam.”