Tovább erősödött a kispesti együttes

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
Vágólapra másolva!
2007.07.04. 10:58
Címkék
Bárányos Zsolt a Honvédban folytatja pályafutását. A középpályás szerdán aláírja szerződését nevelőegyesületéhez.

Bárányos Zsolt kedden úgy döntött, hogy a hétfői tárgyalások után elfogadja a kispesti vezetők ajánlatát.

„Két évig a Honvéd labdarúgója leszek – mondta a futballista. – Már évek óta szeretnék visszatérni Kispestre, és most végre sikerült is. Könnyen ment minden, csak két órát beszélgettünk, és el is fogadtam az ajánlatot. Gyakorlatilag egyből döntöttem.”

Az elmúlt fél évben az Aszterasz Tripolisz együttesében futballozó játékos meghallgatta, amint a kispesti elöljárók felvázolják a terveket, amelyek szimpatikusak voltak a középpályásnak. Bárányos Zsolt nem is töprengett sokat, hiszen még kedd este úgy döntött, hogy számára is meggyőzőek a kispesti tervek, és szóban el is kötelezte magát a klubhoz, szerdán pedig aláírta a megállapodást.

Nem titok, Bárányos Zsoltot több magyar csapat is szívesen látta volna: a Détári Lajos irányította Sopron állítólag tárt karokkal várta volna. Supka Attilának gyorsan össze kell raknia az ütőképes csapatot, amely július 19-én sikerrel veheti a moldáv Nistru Otaci elleni UEFA-kupa-selejtező első körét. Annyi bizonyos, hogy Bárányos Zsolt szerződtetésével erősödött a kispesti együttes.

A csapat mindenesetre alakul, a játékosok a múlt heti ausztriai edzőtábort követően keddtől ismét napi egy, illetve két edzéssel a Bozsik-stadionban készülnek. A Stájerországban lejátszott három felkészülési találkozó egyértelmű választ adott Supka Attilának: a csapat jó úton halad.

„Az edzőtábor célja az volt, hogy kiszakadjunk a hazai környezetből, és ennek köszönhetően kicsit kizökkentsük a csapatot a monoton felkészülésből – mondta a Honvéd vezetőedzője. – Ausztriában remek körülmények között készülhettünk, és ami a lényeg, mindhárom találkozón erős gárda ellen játszottunk. A játékosokat keményen meghajtottam, ehhez képest egészen jól futballoztak a felkészülési meccseken, elégedett lehettem a mutatott játékkal.”

A héten már csupán egy edzőmérkőzés vár a pirosfeketékre. Supka Attila együttese szombaton a szlovák MFK Kosice ellen lép pályára, a 17 órakor kezdődő találkozóra a korábbiakhoz hasonlóan ezer forint lesz a belépő (a meccset a 14 órakor kezdődő szurkolói ankét vezeti fel). A kassai csapat legutóbb az ötödik helyen végzett a szlovák bajnokságban. Supka Attila addig is kemény munkát ígér a játékosoknak.

Ami a játékoskeretet illeti: a próbajátékra érkező, a legutóbbi felkészülési mérkőzésen egy félidőt játszó Jan Buryán már nem készül a piros-feketékkel. A cseh futballista teljesítménye nem győzte meg Supka Attilát, az utóbbi fél évet kölcsönjátékosként az osztrák Viennánál töltő Budovinszky Krisztiánnal pedig kedden közös megegyezéssel szerződést bontott a Honvéd.

Legfrissebb hírek

Nemes László korosztályos célokat tűzött ki a 24 órás vb-re

Csupasport
1 perce

Triatlon: a 17 éves Szalai Fanni világbajnoki ezüstérmes a juniorok között

Egyéb egyéni
4 perce

A Nemzeti Sport és a Spíler TV közös állandó tudósítót küld Liverpoolba!

Angol labdarúgás
17 perce

NS-képeslap: új otthont kaptak az abonyi birkózók

Birkózás
27 perce

Velünk élő történelem – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
55 perce

Szoboszlai Dominik a fontos és nagy gólok mestere

Magyar válogatott
55 perce

Videó: Pászka panenkás tizenegyese és Eppel első gólja a román élvonalban

Légiósok
59 perce

Yamal a legjobban kereső futballisták között, De Bruyne és Neymar lemaradt a listáról

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik