Borul a Telekom-dominó

K. E.K. E.
2007.05.27. 00:45
Címkék

Az 1996-os Tour de France győztese, Bjarne Riis is bevallotta, hogy doppingolt. Azután jelentette be, hogy egy nappal korábban egykori telekomos csapattársa, Erik Zabel elismerte: EPO-t használt. „Olyanokat tettem a múltban, amit ma már bánok, és nem tennék meg újra. Doppingoltam. Használtam EPO-t, és szedtem hormonkészítményeket – ismerte el Riis. Az ügy pikantériája, hogy Riis 2001 óta a Team CSC csapatfőnöke. – A németországi doppingbotrány rossz fényben tünteti fel a kerékpársportot, de túl kellene lépni a történteken. Amit tettem, csak engem terhel, én hibáztam a múltban, és semmiképpen sem szeretném, ha az akkori döntésemet összemosnák jelenlegi munkámmal. A Team CSC második éve a legeredményesebb csapat, a versenyzők a szabályokat betartva dolgoznak, keményen és kitartóan.” A másodikként megjelölt ok mindenképpen elgondolkodtató: 2006-ban Ivan Basso a Team CSC kerekeseként nyerte meg a Giro d’Italiát, majd keveredett bele a Fuentes-ügybe. Riis bejelentése után Angela Merkel német kancellár is megszólalt: „Itt a lehetőség a sportág hitelének viszszaállítására – mondta. – Mindenkinek, aki doppingolt, ki kell állnia a nyilvánosság elé, és vállalnia kell a tettét.”

Legfrissebb hírek

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
24 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
36 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
36 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
37 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik