„Gödörben vagyunk”

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2007.03.02. 00:05
Címkék
Hiába csúszott-mászott a Hertha, és hiába a mesés jutalom ígérete, szerdán a jobban játszó Stuttgart 2–0-ra legyőzte a fővárosiakat, és bejutott a Német Kupa elődöntőjébe. Dárdai Pál, a berliniek légiósa fáradt és csalódott, a szombati, Bayern elleni derbi pedig vészesen közeleg.

A Hertha BSC első csa pata fennállása óta egyszer sem nyert Német Kupát, az elődöntőbe pedig legutóbb 1981-ben jutott be. Most úgy vágtak neki a szerdai, Stuttgart elleni negyeddöntőnek, hogy esélyesek a továbblépésre – mégis kiestek. Mindenki nagyon el van keseredve – válaszolta a berliniek légiósa, Dárdai Pál, aki végigjátszotta a mérkőzést. – A Hertha lehetősége, hogy előrébb lépjen, a kupaszereplésben rejlett. De úgy tűnik, bele kell törődnünk sorsunkba. El kell ismernünk, egyszerűen nem voltunk elég jók, így a Stuttgart megérdemelten jutott tovább. Sajnos az idei kupaálmainknak annyi, vége…

Attól sem lettek jobbak, hogy a csapat menedzsere, Dieter Hoeness játékosonként negyvenezer eurót, azaz mintegy tízmillió forintot ajánlott fel jutalomként a továbbjutásért? Még sohasem játszottam meccset ennyi pénzért. Bár a felét elviszi az adó, korrekt ajánlat volt. De az eredményből is látszik, a pénz nem minden. A csapat nem állt a feje tetejére, senki sem azért futott többet, hogy zsebre vághassa a jutalmat. Egyszerűen tovább akartunk jutni. Tudom persze, sokan fanyalognak, hiszen senki sem mondja a körzeti orvosnak, hogy ha meggyógyítja Ilonka nénit, azonnal kap ötmilliót. Ezért persze jó futballistának lenni, ám egyszer majd vége szakad a pályafutásnak…

Nem kellett volna úgy taktikázniuk, hogy múlt pénteken kikapnak a Stuttgarttól, hadd higgyék, szerdán is könnyű dolguk lesz, aztán meglepik őket? Utólag már könnyű okosnak lenni. Valaki azt mondta, az első húsz percben úgy kellett volna nekik ugranunk, hogy azt se tudják, hol vannak. Nem tudom… Ám újból bebizonyosodott, a helyzeteket be kell rúgni. Ha az első félidőben nálunk az előny, nem nekünk kell kockáztatnunk. Küzdöttünk, hajtottunk, de többre nem voltunk képesek. Sajnos ebben az évben a húzóembereink, illetve én sem tudtam még úgy teljesíteni, ahogy azt elvárják. Krízis egyelőre nincs, de gödörben vagyunk, mert gól nélkül nem lehet nyerni. Ennél sokkal jobban kell futballoznunk. Nem csupán csalódott, de fáradt is a hangja…

Igaz, pedig nincs idő mérgelődésre és sajnos pihenésre sem. A nehéz mérkőzést még nehezebb követi: szombaton a Bayern München ellen játszunk. Mindenki nagyon fáradt, mindenkinek fáj valamije, a csütörtöki edzésen is a sebeinket nyalogattuk. Hazai pályán, hetvenkétezer néző előtt fogadjuk a bajorokat, és bár szurkolóink Stuttgartban, a kiesés után sem fütyültek ki minket, tudjuk, kárpótolnunk kell őket.

Legfrissebb hírek

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
9 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
22 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
46 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik