Újabb paksi lépés az élboly felé

NÉMETH ZSOLTNÉMETH ZSOLT
Vágólapra másolva!
2007.01.08. 01:13
Címkék
Czigler László 10 pontot dobott
Czigler László 10 pontot dobott
Czigler László 10 pontot dobott
Czigler László 10 pontot dobott
Czigler László 10 pontot dobott
Czigler László 10 pontot dobott
Mindkét csapat egy-egy régi-új játékost köszönthetett soraiban az év első bajnokiján. Testvére után az ifjabbik Fodor, Márton is hazatért Körmendre Debrecenből, míg a paksiak a tavalyi sikerkovács Grizzard visszahívása mellett döntöttek. De nem az új emberek vitték a prímet a mérkőzés elején, és később sem igazán. Walters és Zuzak pontjaival percek alatt ellépett a határozottabban védekező és jobban dobó vendégegyüttes, a Körmend pedig csak 5 perc után talált a gyűrűbe, és később sem túl gyakran.

Sűrű cserék közepette az ASE a félidőig őrizte az első negyedben megszerzett tízpontos előnyét. Sőt öttel még növelte is, aztán a harmadik negyed vége felé valami elindult a hazai oldalon. A szurkolóival együtt lélegző hazaiak foggal-körömmel küzdöttek, az utolsó negyed első négy percében egy 9–0-s rohammal aztán el is tüntették a különbséget, így hat perccel a vége előtt döntetlen állt a táblán. Mindezt szigorú és egyre hatékonyabb védekezésének köszönhette a vendéglátó.

Az utolsó percek büntetőpárbaját aztán ismét a vendégek nyerték, akik szoros végjátékban tudtak nyerni Körmenden. A hazaiak vereségének egyik fő oka, hogy tripladobásban negatív rekordot teljesítettek, 22 kísérletükből mindössze három ért célba.

LAMI-VÉD KÖRMEND - ATOMERŐMŰ SE 64–68
(10–20, 17–17, 13–12, 24–19)
Körmend, 2700 néző V: Papp, Benczúr, Cziffra
KÖRMEND: LESLIE 16/6, Ferencz , Fodor G. 15, Ledoux , GRGAT 21. Cs: Mujanovics , Fodor M. 10/3, Vavra 2. Edző: Sabáli Balázs
PAKS: Mészáros 9, WALTERS 19/3, Kiss Zs. 5/3, Zuzak 6/3, Czigler 10. Cs: Grizzard 1, BALAZIC 15, Horváth Z. 3, Lőrincz. Edző: Zsoldos András

Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–9. 8. p.: 4–17. 13 p.: 12–25. 16. p.: 21–29. 25 p.: 29–44. 30 p.: 40–49. 34. p.: 49–49. 39. p.: 57–62
Kipontozódott: Czigler (36. p.), Mujanovic (37. p.), Grgat (40. p.), Fodor M. (40. p.)

Mestermérleg
Sabáli Balázs: – Sajnos az első félidő nagyon rossz dobószázaléka rányomta bélyegét a játékunkra. Nagyot küzdve sikerült egálra hozni a meccset, de ez nem volt elég a győzelemhez.
Zsoldos András: – Nagyon örülök a győzelemnek, eddig nem játszottunk ilyen magabiztosan. Végig sikerült kézben tartanunk a mérkőzést, nagy dolog, hogy itt nyerni tudtunk. Ha így játszunk, akkor fel tudunk zárkózni az élbolyhoz, ez a kitűzött célunk!


Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosárlabda-bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Juan Antonio Samaranch: Magyarország a világ egyik legfontosabb sportnemzete

Egyéb egyéni
15 perce

Allen kiütötte Maye-t az NFL MVP-versenyből? Stafford lehet a nevető harmadik

Amerikai sportok
46 perce

Ökölvívás: „Nemcsak éremben mérik az eredményességet” – Gál László

Utánpótlássport
52 perce

FIFA The Best-gála: argentin labdarúgó kapta a Puskás-díjat

Minden más foci
52 perce

A PSG-nek közel hatvanegymillió eurót kell fizetnie Mbappénak

Francia labdarúgás
1 órája

Az FTC bejelentette a dán válogatott irányító érkezését – hivatalos

Kézilabda
1 órája

EHF-elnök: „A legmagasabb minőségre törekedtünk a kupareformokkal”

Kézilabda
1 órája

Kisvárdai érkező, újpesti távozó – indulnak a téli átigazolások az NB I-ben

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik