Jó szájízzel megy pihenni a Cornexi

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
2006.11.19. 01:18
A fehérvári rangadón kiderült: a női csapatai élén Győrött és Vácott egyaránt sok figyelemre méltó eredményt elérő Vura József irányítása alatt a Cornexi-Alcoa kezd kilábalni a hetek óta tartó hullámvölgyből. A Vasas-Invitelből ugyanakkor nagyon hiányzik a betegséggel bajlódó, válogatott Tomori Zsuzsanna, akivel nagyobb esélyük lett volna az angyalföldieknek a sikerre.
Szrnka Hortenzia nem csupán a Cornexi, hanem a mezôny legjobbja is volt a fehérvári rangadón
Danis Barna
Danis Barna

Nagy lendülettel kezdtek, és végigrohanták az első fél órát a csapatok. Nem véletlen, hiszen mindkét gárdának égetően szüksége volt a pontokra, ráadásul az egymás elleni mérkőzések a helyezések figyelembevételénél „négypontosnak” tekintendők. A hazaiak rendkívül szorosan védekeztek, sokszor már-már a keménység határát is túllépve. A tizedik percben jutott először vezetéshez a Vasas, ezért azonban drága árat fizetett, mert a megsérülő Berta Melindát a gólja után ölben kellett levinni (az első orvosi vélemény szerint vélhetően térdoperáció vár a szélsőre).

A hazaiak talán az évad legjobb támadójátékát nyújtották, az első negyedóra után, majd a 24. percben már hat góllal vezettek. Más kérdés, hogy ekkor – kissé korán – úgy érezhették, hogy már zsebben a két pont, mert több egyéni hiba után a játékrész végére majdnem elolvadt az előnyük. Sokakat meglepett, hogy Nagy Krisztinát későn küldte harcba Mocsai Lajos mester – az edző kímélte a kézsérüléssel bajlódó átlövőt. Pályára lépése után az ő vezérletével csökkent az angyalföldiek hátránya.

A pihenő a vendégeknek tett jót, mert a 34. percben Nagy Krisztina büntetője után kiegyenlítettek (15–15). Nagy mellett Kamper Olívia is remekelt, és – a hazai drukkerek legnagyobb megrökönyödésére – a leblokkoló fehérvári védők díszkíséretében Natalja Gorova első találatával a vezetést is átvették az angyalföldiek. Ismét nyílttá és igen kiegyenlítetté vált az összecsapás. A folytatásban azonban Szrnka Hortenziát egyszerűen nem tudták semlegesíteni a védők, s az átlövő a pálya szinte minden szegletéből betalált, pedig egy idő után Koós Dorottya személyében külön őrzőt is kapott. Az sem okozott gondot Szrnkának, hogy egy ideig beállóst játszott, mert ebből a pozícióból is eredményes volt.

A hajrában Fekete Csilla parádézott a kapuban, Szrnka góljával pedig már újra néggyel vezetett a Cornexi, s eldőlni látszott a csata. A Vasas megpróbált ugyan még egy utolsó rohamot indítani, ám az újabb esélyt már nem adta meg neki a Cornexi, amely megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

Mestermérleg

Vura József, a Cornexi edzője: Nagyon fontos volt, hogy jó szájízzel, győztes mérkőzést követően mehessünk a másfél hónapos bajnoki szünetre. Csapatom ma mindent megtett a győzelemért. Jó és kemény mérkőzésen, sok munkával, megérdemelten nyertünk.

Mocsai Lajos, a Vasas edzője: Sajnos a beteg Tomori Zsuzsa hiánya minimum hat-nyolc góllal kevesebbet lőttünk. Ezt pedig jelenleg nem tudja a csapat elviselni. Sokáig partiban voltunk, annak ellenére, hogy ellenfelünk néha a keménység határát átlépve védekezett.