KOMÉTA-KAPOSVÁR - OK MARIBOR (szlovén) 3:1 (21, 23, –25, 13)
Kaposvár, Városi sportcsarnok, 300 néző. V: Vedris, Hranic (horvátok)
KAPOSVÁR: Galesev 4, KÁNTOR 20, KOVÁCS 10, NÉMETH SZ. 21, MÓZER 12, NAGY J. Cs: Molnár D. (liberó), Bánhegyi 7, ifj. Laszczik. Edző: Mészáros Péter
MARIBOR: Vitnik 1, G. HORVAT 10, Pajenk 9, Stett 1, KRISTAN 12, Pomer 3. Cs: Paljak (liberó), T. Horvat 16, Samec 2, Draksler. Edző: Zoran Mikolic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 10:6, 16:12, 19:15, 24:21. 2. játszma: 4:7, 12:12, 16:18, 20:19, 23:23. 3. játszma: 5:8, 8:12, 14:14, 20:20, 24:24, 24:25. 4. játszma: 8:6, 16:7, 19:9, 23:10, 24:13

A hazaiak a műtét után lábadozó kubai Carrion Noermis Chacon mellett az ugyancsak sérült Maksa Zoltánt is nélkülözték. Kezdeti kölcsönös nyitásrontások után Németh Szabolcs tartott szervabemutatót, ám ez felpaprikázta a szlovéneket, védekezésük feljavult, sokat lefaragtak hátrányukból, ám a véghajrában Kántor néhány klasszis megvillanása felgyorsította a játékrész befejezését. A vendégeket felcsigázta ez a részkudarc, és igazolva a róluk érkező jó híreket, kemény nyitásokkal jó fogadásokból indított kontraakcióikkal sokáig uralták a második szettet. Ám a hazaiak játéka a hajrára ismét feljavult, 23:23 után az idegek csatájában a Kométa bizonyult jobbnak. Nem így a harmadik játékrészben, amikor a Maribor mindent egy lapra feltéve az előző szett elején nyújtott játékát is felülmúlva röplabdázott, míg a Kométa védekezése nagyon gyengére sikeredett, s bár 24:22-re vezetett, mégis sikerült az ellenfélnek szépíteni. A negyedik játszmában jobbára csak statisztáltak. a vendégek, Kántor remekül játszott, magával ragadta társait, s a nagy fölény gyors befejezést és biztos győzelmet eredményezett.

Mestermérleg

Mészáros Péter: – Kellemetlen ellenfelet győztünk le, sajnos védekezésünk időnként kívánnivalót hagyott maga után. A negyedik szettben azonban nagyon meggyőző volt a játékunk.
Zoran Mikolic: – Elégedett vagyok az első két szett játékával, no és a szépítéssel, a végén azonban a hazaiak akarata érvényesült.