Kétarcú Cornexi Vásárhelyen

Borsándi István, Ihász BálintBorsándi István, Ihász Bálint
2006.04.16. 02:00
A Cornexiből csak Tápai Szabina és Balogh Beatrix jelentett veszélyt a kapura az első félidőben Vásárhelyen. A szünet után hat perc alatt ledolgozták hátrányukat a fehérváriak – ekkor már Kenyeres Fanni, Sonata Vijunaité és Őri Edina is sokat hozzátett az eredményes játékhoz.
A bentmaradás szempontjából fontos Kőér utcai meccsen jobban kezdett a hazai csapat, amely a rutinos Víglási Zsuzsanna vezérletével elhúzott, négygólos előny birtokában vonult pihenőre. A második félidőben a Spartacus előnye nyolcgólosra duzzadt, ekkor a békéscsabaiak átvették a kezdeményezést, és minimálisra csökkentették hátrányukat. Az utolsó tíz percben elfáradtak a vendégek, így a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak.HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC - CORNEXI-ALCOA HSB HOLDING 27–35 (14–11)
Hódmezővásárhely, 400 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Körmöczi – Mucsi 3, Jókai 1, Sipos 1, Gaál 2, WOLF 10 (4), Ancsin 5. Cs: Nikolajenko 2, Jenőfi 2, Fehér 1, Dobó. Edző: Buday Ferenc
CORNEXI: Sugár – BALOGH B. 11 (3), Korgyuk, TÁPAI SZ. 8 (2), Vijunaité 3, Pádár 2, Kenyeres 4. Cs: Fekete (kapus), Triscsuk 1, Szabó V. 2, Őri E. 4. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 4 ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 6/5

Buday Ferenc:
– Sajnálom, hogy az első félidei teljesítményünket a szünet után már nem tudtuk megismételni.
Szabó Edina: – Az első játékrészben pontatlanul játszottunk. A második félidőt fizikailag is jobban bírtuk.

A 9–11. helyért, 1. forduló

BP. KŐBÁNYA-SPARTACUS - BÉKÉSCSABAI ENK 33–26 (17–13)
Kőér utca, 150 néző. V: Dudás, Serfőző
SPARTACUS: LENGYEL – Nagy A. 2, Szamosi A. 2, VÍGLÁSI 7, Borkowska 2, SZŐKE 6, Balog 4. Cs: Székely (kapus), KÉVÉS 9 (7), Halmai 1. Edző: Laurencz László
BÉKÉSCSABA: VERESS – Valyuch 3, Brecska 3, Forczek 1, Hajdú 2, Zsuzsa 1, Vincze 1. Cs: Mészáros (kapus), SZEKERES 4, JANCAROVA 11 (5), Tóth K. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 13. p.: 7–3. 17. p.: 8–7. 24. p.: 13–9. 28. p.: 15–12. 35. p.: 22–14. 41. p.: 23–17. 48. p.: 24–23. 52. p.: 28–23. 58. p.: 31–25
Kiállítások: 12 ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7 ill. 6/5