Dél-amerikaiakra várva

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2006.03.25. 02:05
Címkék
A Schalke elleni idegnyugtató, 3–0-s győzelmet követően a Bayern München szombaton a Duisburg vendégeként konzerválhatja, esetleg növelheti a Borussia Dortmunddal párbajozó Hamburggal szembeni hatpontos előnyét.

A jelenlegi tabella alapján a bajoroknak nem jelenthet gondot az idegenbeli győzelem megszerzése, hiszen amíg ők a mezőny élén állnak, a duisburgiak 16 alakulatot látnak maguk előtt. Ugyanakkor a duisburgi örökmérleg már ad okot az óvatosságra, hiszen a 24 mérkőzés abszolút kiegyenlített képet (8-8 hazai és vendégsiker, illetve ugyanennyi döntetlen) mutat, ráadásul a Bayernnek a szerdai válogatott mérkőzésen szeméremcsont-sérülést szenvedő Michael Ballack nélkül kell fellépnie.

Ugyanakkor a karmester hiánya miatt papíron nem kell aggódnia az éllovasnak, hiszen az idény során ez lesz a hetedik ütközete Ballack nélkül, a korábbi hatot pedig hiba nélkül letudta. A hat meccsen ötször egy góllal (háromszor 2–1-re, kétszer 1–0-ra), egyszer pedig két góllal (2–0) nyert a Bayern, ráadásul úgy, hogy szinte mindig dél-amerikai futballisták repítették a szekerét. A fenti hat meccsen szerzett tíz gólból kilenc a latinok érdeme: a perui Claudio Pizarro ötször, honfitársa, José Paolo Guerrero, a paraguayi Roque Santa Cruz, a brazil Lúcio és az argentin Martin Demichelis pedig egyszer-egyszer volt eredményes, mindössze az iráni Ali Karimi tudott „kakukktojásként” bekerülni a sorba.

A Duisburg ellen tervezett kezdőcsapatban Lúcio, Demichelis, Pizarro és a brazil Zé Roberto is szerepel…

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Bundesligát?

Legfrissebb hírek

Ha foci-vb, akkor Djokovics a wimbledoni bajnok

Foci vb 2026
19 perce

Szurkolói zóna mazochista amerikaiaknak és kárörvendő külföldieknek

Foci vb 2026
24 perce

Asztalitenisz: 16 magyar játékossal startol az ifjúsági és serdülő Eb

Utánpótlássport
26 perce

NHL: Ovecskin szeretné bizonyítani, hogy tud még magas színvonalon játszani

Jégkorong
54 perce

A Manchester Unitedba igazol a Chelsea brazil középpályása –sajtóhír

Angol labdarúgás
1 órája

NB II: Varga Attila marad a Karcag vezetőedzője

Labdarúgó NB II
1 órája

NB II: profi szerződést kapott a DVTK 30 éves játékosa

Labdarúgó NB I
1 órája

Fokozott biztonsági intézkedések Párizsban – négy éve 167 embert vettek őrizetbe a marokkóiak elleni meccs után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik