Döntő fölény – kezdettől fogva

MIHÁLYI ANDRÁS, WEISZ FERENCMIHÁLYI ANDRÁS, WEISZ FERENC
2006.03.19. 01:48
Az MKB-Euroleasing Sopron az első negyedben elhúzott a BSE-ESMA ellen, így kétség sem férhetett a döntőbe jutásához.
Kaayla Chones (jobbra) sokat brusztolt, 19 pontot szerzett, ennek ellenére a meccs után nem lehetett boldog
Czagány Balázs

Még ment a Sopron–Kaposvár futballmeccs a szomszédban, amikor Szabó György első játékvezető feldobta a labdát a négyes döntő nyitó találkozóján. Akik a labdarúgó-mérkőzés után jöttek át kosárlabdát nézni, bizony lemaradtak a lényegről. A házigazda MKB-Euroleasing olyan hamar eldöntötte az összecsapást, hogy gyakorlatilag már az első negyed végére rövidre zárt minden vitás kérdést, miután egy demoralizáló 9–0-s kezdéssel megadta az alaphangot. Farkas Sándor vendégedző hiába próbált időkéréssel, majd cserékkel lelket verni tanítványaiba – a hetedik percben már négyen is beálltak a BSE kispadjáról, miközben soproni oldalon Natália Hejková még nem nyúlt bele a jól pörgő kezdő ötösébe –, a különbség egyre csak nőtt. És noha a nyitó játékrész hajrájába utolsó adujaként a védekezésváltást is előhúzta a pakliból az exsoproni szakvezető, nem ment vele semmire, mert már a kisszünet előtt átlépte a különbség a lélektani húszpontos határt.

A második tíz percben innen is, onnan is pályára került az ötödik számú tartalék, ami azt jelentette, hogy az edzők a sok cserével már a másnapi megméretésekre is gondoltak. A BSE a bronzcsatára, a Sopron pedig a döntőre tartalékolt, és ennek következtében a kispadra került Cserny Réka is, aki az első negyedben ellenállhatatlan játékával és 14 pontjával a legtöbbször ragadtatta tapsra a szurkolókat. 40–15. Nem csalás, nem ámítás, még csak nem is teniszeredmény, ennyi volt az állás nem sokkal a térfélcsere előtt, vagyis az elődöntőből edzőmeccs lett. A szokatlan csak az volt a nagy gyakorolgatásban és figurapróbálgatásban, hogy mintegy háromnegyed háznyi néző is jelen volt a tréningen.

A harmadik negyed elején 30 pontosra növelte előnyét az MKB-Euroleasing, ám ettől kezdve stagnált a differencia, mert apránként végleg leültette legjobbjait Natália Hejková. Csakhogy így sem lett érdekesebb a mérkőzés, csupán a hibák száma nőtt, s látványosságnak maradt Miliana Musovics, a BSE-ESMA szerb-montenegrói hátvédje, aki bolondot csinált ebben az időszakban soproni kolléganőiből: csodálatos cselek nyomán jutott tiszta ziccerekhez a betörései végén, de szemfüles labdaszerzései is élményszámba mentek védekezésben. A vendéglátók is kipróbálták a zónát, csak azért, hogy hasznosan töltsék el a maradék időt.

De hát a korán eldőlő kosármeccsek már csak ilyenek: ebben a játékban nincs K. O., nincs leléptetés, végig kell játszani a negyven percet, még akkor is, ha az nemcsak a pályán lévők, hanem a belépőért fizető közönség számára is csak nyűg. Nos, a felek letudták a kötelezőt, de Farkas Sándoron, az egész héten betegeskedő Papp Krisztinát és a sarkát fájlaló Hagara Zsuzsannát alig játszató városmajoriak vezetőedzőjén kívül senki sem talált motivációt az utolsó játékrészben – ő viszont egészen a lefújásig fennhangon vezényelte lányait, és el is érte, hogy csapata megőrizze tartását.
Győzelmi esélye viszont egyetlen pillanatig sem volt a végig sokkal jobb Sopronnal szemben.

Mestermérleg
Az első tíz percben remekül játszottunk, húszpontos vezetést is ki tudtunk csikarni, ezért könnyedén nyertünk. Nem vesztettünk az erőnlétünkből, így a Pécs elleni döntőben teljes erőből tudunk majd kosárlabázni.