A nyitány előtt nem kockáztat

T. A.T. A.
Vágólapra másolva!
2006.03.08. 01:00
Címkék
A világbajnoki sorozat rajtja előtt két és fél héttel az utolsó hivatalos tesztköreiket futották a nyolcadliteres kategória versenyzői Jérez de la Fronterában. A tréningen természetesen részt vett a géposztály két magyar pilótája, Talmácsi Gábor és Tóth Imre is, és mindketten elégedetten hagyták el az idénynyitó helyszínét.
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly
DPPI
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly
DPPI
Talmácsi Gábor hat tized másodperccel gyorsabb volt, mint tavaly

A tavalyi vb-bronzérmes Talmácsi a hétfői eredményéhez képest fél másodpercet javult, és ez nemcsak azt jelentette, hogy a hetedikként zárta a tréninget, hanem azt is, hogy az egy évvel ezelőtti, a KTM-mel elért eredményét is megjavította hat tizedet. Úgy, hogy a leggyorsabb körében az utolsó kanyart elszúrta – eggyel kevesebbet váltott vissza.

Talma nem kedveli ezt a pályát, különösen a négyes kanyarral gyűlt meg a baja, mert ott a huplikon elugrált a motor, emiatt körülbelül négy tizedet veszített. „Kedden érkezett meg a futómű-specialista, aki nagyon sokat segített, és lennének még dolgok, amelyektől jobban érezném magam, de azért így sem rossz – mondta Talmácsi. – Óvatos voltam, nem akartam kockáztatni, mert az elmúlt két napban sokan elestek, és megsérültek, nekem pedig fontos, hogy az idénynyitóra tökéletes fizikai állapotban legyek. A motor jó, és nem mondom, hogy már az első versenyen a topon leszünk vele, de még az sem elkézelhetetlen.”
A nap során bebizonyosodott, hogy az Apriliák nagyon gyorsak, Talmácsi a tavalyi csapattársaitól, Mika Kalliótól és Julian Simontól azonban csak egy-két tizeddel marad le, ami nem számottevő.

Tóth Imre a 23. helyen zárta a jérezi teszt második napját, és bár nem javított hétfői eredményéhez képest, nem szomorkodott emiatt: „A beállítás és a motor ugyanolyan jó volt, mint hétfőn, és a részidőket tekintve öt-hat tizeddel gyorsabb lehettem volna, de egyetlen tökéletes kört sem tudtam motorozni. Most is tartottunk versenyszimulációt, és biztató, hogy folyamatosan képes voltam jó köridőkre. Összességében elégedett vagyok, megvannak a jó beállításaink a versenyre, úgyhogy most pihenek egy kicsit, aztán kezdődhet a tánc.”

Hivatalos teszt, Jérez de la Frontera

125 kcm: 1. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 1:46.816, 2. Pesek (cseh, Derbi) 1:46.950, 3. Bautista (spanyol, Aprilia) 1:47.219, …7. Talmácsi (magyar, Honda) 1:47.603, …23. Tóth I. (magyar, Aprilia) 1:49.034
Legfrissebb hírek

Vívás: nyolcaddöntős búcsúk a vancouveri tőr-vk-n

Egyéb egyéni
19 perce

Szoboszlai Dominik és Arne Slot is rekordért hajthat

Angol labdarúgás
44 perce

100 éve született Buzánszky Jenő

Képes Sport
1 órája

NHL: Rantanen triplájával továbbjutott a Stars

Amerikai sportok
1 órája

TCR World Tour: Guerrieri duplázott Mexikóban; Michelisz 12. a záró futamon

Egyéb egyéni
7 órája

Vasárnapi sportműsor: három NB I-es bajnoki, F1-es futam Miamiban

Birkózás
9 órája

A Fradi megőrizte előnyét a Puskással szemben; Szabó István: Szerintem szeretettel fogadnak majd Kecskeméten

E-újság
9 órája

Ki az a mi? – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
9 órája
Ezek is érdekelhetik