Vlado Solára várva

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2006.02.20. 04:08
Címkék
Már korábban eldőlt, hogy Vlado Sola, az MKB-Veszprém KC olimpiai és világbajnok horvát kapusa két év után – családi okok miatt – elhagyja a magyar bajnokot, és a következő idényben a Badel Zagrebben folytatja pályafutását. Utódját lázasan keresik a veszprémiek.
Sola azonban az utóbbi napokban sem volt a klubban, a csütörtöki edzés után hazautazott, mert rossz híreket kapott felesége, Natasa Neretvanka egészségi állapotáról. Azóta kiderült, hétfőn operálni kell az asszonyt, így a kapus legkorábban kedden térhet vissza Veszprémbe.

Sola méltán népszerű a királynék városában, de ebben az évben még egy percet sem védett a bajnokcsapatban, amely vasárnap Franciaországban megkezdi BL-negyeddöntő párharcát a Montpellier-vel. Nagy kérdés: játék nélkül, jelenlegi lelkiállapotában milyen teljesítményre lehet képes Sola?

„Reméljük, felesége a műtét után mielőbb meggyógyul – mondta Zdravko Zovko edző. – Sola kiváló sportember, meggyőződésem, hogy családi gondja nem lesz érezhető a teljesítményén. Várjuk a kedvező híreket Zágrábból. Ha pedig a helyzet mégis úgy hozza, akkor Tatai Péterrel vágunk neki a vasárnapi csatának. Ő is képes kiváló teljesítményre, ezt a nyári Schlecker-kupán éppen a Montpellier-vel szemben egyszer már bebizonyította.”

Szavazás

Meddig jut a Veszprém a BL-ben?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

2027-től kizárólag az RTL közvetíti a BL-meccseket

Bajnokok Ligája
35 perce

Visszavonul Ferencz Csaba, a körmendi kosárlegenda

Kosárlabda
50 perce

Női kézi NB I: Vácra kerül kölcsönbe az ETO fiatal átlövője

Kézilabda
1 órája

Szombaton ismét megrendezik a Futókörök Napját

Egyéb egyéni
1 órája

Női kézilabda NB I: Pásztor Noémi visszatér Mosonmagyaróvárra – hivatalos

Kézilabda
1 órája

A válogatottba bekerülő Markgráf Ákos iránt külföldi és magyar klubok érdeklődnek

Labdarúgó NB I
1 órája

Darts: Gerwyn Price nem lesz ott a csapat-világbajnokságon

Egyéb egyéni
1 órája

Ancelotti: Neymar sokat javult, mindenki szereti őt, de a döntés az enyém

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik